Moramo da nastavimo život i razvijamo ekonomiju: Palma na slavi Končareva
Danas u selu Končarevu, u crkvi sv. Jovana Krstitelja, Dragan Marković Palma sa porodicom je prisustvovao liturgiji povodom praznika Rođenjasvetog Jovana Preteče i Krstitelja Gospodnjeg, koji je i slava sela Končareva.
Foto: Novosti arhiva
Nakon liturgije predsednik Marković je izjavio da je posle pune 22 godine obeležavanja sv. Jovana u Končarevu organizovanjem velike međunarodne kik boks manifestacije, kojoj je uobičajeno prisustvovalo oko 15.000 ljudi iz čitave Srbije, ove godine zbog epidemije korona virusa ova manifestacija otkazana, a ovaj praznik je obeležen samo liturgijom u hramu sv. Jovana, uz sve mere zaštite koje su na snazi. On je tom prilikom izjavio da je Srbija čuvar stabilnosti na Balkanu.
- Imajući u vidu da smo posvetii pažnju bolesti koja je nevidljiva, za koju ne znamo odakle je došla i koliko će trajati, moramo da nastavimo život, da nastavimo da radimo i razvijamo ekonomiju, jer samo ekonomski jaka država može biti autonomna i nezavisna. Videćemo kako će se odvijati pregovori o Kosovu i Metohiji u Briselu, jer kosovski Albanci nisu poštovali ni ono što je do sada dogovoreno, tj. Briselski sporazum. Nadam se da su oni koji odlučuju o sudbini dela teritorije Srbije saznali šta su radili kosovski Albanci i ko je kriv zbog ukupne situacije na Balkanu i da moraju priznati da Srbija drži mir na Balkanu i da je Srbija ispoštovala sve svoje obaveze iz sporazuma koje je potpisala. Siguran sam da državni vrh neće uraditi ništa na štetu Srbije i njenih građana - izjavio je Marković.
Lider Jedinstvene Srbije je rekao da se Srbija nalazi na evropskom putu i da su Ivica Dačić i on 2008. doneli odluku da Srbija bude na evropskom putu.
-Ne znam samo do kada ćemo biti na evropskom putu, odnosno kada ćemo uću u EU. Neki kažu 2025 - 2026.godine. Srbija je stekla uslove da uđe u EU jer smo doneli sve zakone koje imaju i jake evropske države, i ja lično poštujem evropske standarde kada su u pitanju plate i ono što se zove život -izjavio je Marković
Na kraju predsednik Marković je čestitao slavu svima koji danas slave sv. Jovana, pozvao da poštujemo druge vere i narode ali da moramo čuvati našu veru, tradiciju i naš identitet.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)