SARADNJA SA NASTAVNICIMA I ĐACIMA: Predstavnici Britanskog saveta u kraljevačkoj osnovnoj školi

NASTAVLjAJUĆI dosadašnju uspešnu saradnju u sferi dvojezične nastave, Osnovnu školu „Četvrti kraljevački bataljon“ u Kraljevu posetili su Kler Sirs, direktorka Britanskog saveta (BS) i Nebojša Đurić, regionalni direktor odeljenja BS za ispite.

САРАДЊА СА НАСТАВНИЦИМА И ЂАЦИМА: Представници Британског савета у краљевачкој основној школи

priv.arhiva

Na sastanku sa direktorkom škole Marinom Vučinić, nastavnikom istorije u dvojezičnoj nastavi Aleksandarom Mirović i Tanjom Radović, koordinatorkom dvojezične nastave, Kler Sirs je istakla dobru sardnju sa Ministrastvom prosvete dodajući da će se potruditi da pomogne u predlogu novina u zakonu o dvojezičnim školama, jer je evidentno da je broj takvih obrazovnih ustanova u Srbiji mali.

- Složili smo se da neki oblik pomoći u vidu dodatnih obuka nastavnika koji žele da rade u dvojezičnoj nastavi mora da postoji, jer je upravo najteže motivisati nastvnike da samostalno uče engleski jezik i polažu, a zatim rade dvojezično bez nadoknade – kaže koordinatorka Tanja Radović.

priv.arhiva

 

Ovom prilikom, u školskom amfiteatru predstavnici BS su održali radionicu sa učenicima dvojezičnih odeljenja šestog, sedmog i osmog razreda, kao i sa učenicima petog razreda koji žele da se uključe u dvojezičnu nastavu. Tema razgovora bila je poređenje našeg sistema obrazovanja sa sistemom u Ujedinjenom kraljevstvu i Australiji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Društvena odgovornost kao temelj poslovanja kompanije Meridianbet