PODRŠKA DECI I RODITELJIMA: U kraljevačkom Domu Zdravlja otvoreno Razvojno savetovalište
U kraljevačkom Domu zdravlja otvoreno je Razvojno savetovalište za podršku deci predškolskog uzrasta sa teškoćama i smetnjama u razvoju, kao i njihovim porodicama.
G.Šljivić
Tim Razvojnog savetovališta i Doma zdravlja, kao i saradnici iz predškolske ustanove i Centra za socijalni rad, obučeni su da kroz timski pristup pruže inovirane, savremene usluge ranih intervencija deci sa razvojnim rizicima, teškoćama i smetnjama.
- Razvojno savetovalište opremljeno je nameštajem i didaktikom prilagođenim potrebama dece, digitalnom opremom za rad na daljinu, kao i za razmenu informacija među profesionalcima i onlajn učenje – kaže dr Mirjana Krčevinac, direktorka Doma zdravlja u Kraljevu. - U njegovom opremanju učestvovali su UNICEF, Ministarstvo zdravlja, lokalna samouprava, OB „Studenica“ i donatori.
Prema njenim rečima, na teritoriji Kraljeva, Raške i Vrnjačke Banje ima oko 10.000 dece predškolskog uzrasta, a nacionalna istraživanja pokazuju da 15 do 20 odsto tih mališana zahteva određeni vid stručne podrške u oblasti razvoja i funkcionalnosti. Zato je i planirano da Razvojno savetovalište u dogledno vreme preraste u Regionalni centar za podršku deci i porodicama.
Preporučujemo
Poziv Somborcima da budu humani: Akcija dobrovnog davanja krvi u ponedeljak, 4. maja
03. 05. 2026. u 06:45
Kulturni stub grada na Ibru: Narodni muzej u Kraljevu osnovan pre 76 godina
01. 05. 2026. u 19:24
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)