SEĆANJE NA RAZGOVORE SA AMFILOHIJEM: Večeras promocija knjiga u Matici srpskoj u Novom Sadu

Jovanka SIMIĆ

20. 02. 2023. u 13:43

U ORGANIZACIJI Matice srpske i Društva članova Matice srpske iz Crne Gore,večeras u 19 sati u Matičinom zdanju u Novom Sadu biće predstevljene dve knjige razgovora sa blaženopočivšim mitropolitom Srpske pravoslavne crkve Amfilohijem.

СЕЋАЊЕ НА РАЗГОВОРЕ СА АМФИЛОХИЈЕМ: Вечерас промоција књига у Матици српској у Новом Саду

Matica srpska

Reč je o knjigama Perice Đakovića „Morački jasnovidac“ i „Hristos se rodi“ o kojima će govoriti akademik Matija Bećković, upravnik Biblioteke Matice srpske Selimir Radulović,Matičin predsednik prof.dr Dragan Stanić i autor.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

Ćerka Luke Modrića više liči na Luku Modrića - od Luke Modrića (FOTO)