DECA IZ REGIONA POSETILA NOVI SAD: Obilaze znamenitosti i upoznaju vršnjake
U OKVIRU kampa za decu srpske nacionalnosti iz regiona 26 učenika iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Severne Makedonije, koji u Srbiji borave od 2. do 6. marta, posetili su danas Novi Sad.
Grad Novi Sad
U Gradskoj kući ih je pozdravio član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić, ističući veliki značaj njihove posete.
- Veoma je važno da deca upoznaju svoju matičnu zemlju, da uče o kulturi i tradiciji i da imaju čvrstu vezu sa svojom otadžbinom. Ovaj kamp im to omogućava, jer obilaze različite znamenitosti i upoznaju se sa svojim vršnjacima – rekao je Rožić.
Novi Sad, kako je dodao, ima bogatu istoriju, to je univerzitetski i administrativni centar Vojvodine a ove godine je i Evropska prestonica kulture.
- Siguran sam da će naši gosti imati sadržajnu posetu Srpskoj Atini i da će im ostati u najlepšem sećanju, te da će nam doći ponovo. Bitno je da znamo ko smo i odakle potičemo, ali i da poštujemo univerzalne ljudske vrednosti i stvaramo prijatelje gde god da odemo – poručio je Rožić.
Tokom boravka u Srbiji, deca će obići mnoge kulturne ustanove, spomenike kulture i turističke atrakcije.
Organizatori programa su direktor Fonda za izbegla, raseljena lica i za saradnju sa Srbima u regionu Duško Ćutilo i narodna poslanica Sanja Lakić.
Preporučujemo
HUMANITARNA IZLOŽBA TORTI I KOLAČA: U Somboru povodom obeležavanja 8. marta (FOTO)
06. 03. 2026. u 15:02
SAJAM PČELARSTVA I MEDA U PARAĆINU: Društvo „Grza“ pozvalo pčelare da se prijave
06. 03. 2026. u 13:27
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)