POŽAR U RUTOŠIMA NE JENJAVA: Vetar otežava posao vatrogascima
POŽARI koji od juče bukte u novovaroškom selu Rutoši ni danas ne jenjavaju, a plamen je i dalje prisutan na dve lokacije, na Jastrebici i Bakinoj Bari, prenosi agencija Rina.
Foto: J. L.
Na terenu je nekoliko desetina vatrogasaca, a u pomoć su pritekle i ekipe iz Užica, Kruševca i Kragujevca. Oni se već satima bore sa vatrenom stihijom i to u veoma nepristupačnim šumskim uslovima.
Gašenje vatre otežava jak vetar koji širi požar. Do sada je zahvaćeno 80 hektara šume.
Požar je sa nekoliko strana uspešno lokalizovan, ali zbog nepovoljnih vremenskih uslova postoji velika opasnost da se ponovo proširi.
Mesto požara posetio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin i poručio da će ukoliko bude bilo neophodno u pomoć priteći pripadnici Vojske Srbije.
Preporučujemo
UGAŠEN POŽAR NA PLANINI STOLAC: Vatrogasci se izborili sa vatrenom stihijom
15. 07. 2021. u 12:50
PLUĆA SVETA: Amazonska prašuma zbog krčenja i požara izbacuje više ugljen dioksida
15. 07. 2021. u 11:16
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
GDE JE DANAS ČEDINA BIVŠA ŽENA? Jelena uživa u Americi - sa novim dečkom
JELENA i Čeda su se razveli nakon 25 godina braka u kom su dobili četvoro dece.
16. 01. 2026. u 09:52
Komentari (0)