VAKCINACIJA U KURŠUMLIJI: Pozivu na vakcinaciju odazivaju se i Goranci

MEĐU građanima Kosova i Metohije koji se odazivaju pozivu Vlade Srbije i Kancelarije za Kosovo i Metohiju na imunizaciju jesu i žitelji Gore koji su juče i danas organizovano dolazili na vakcinaciju u kuršumlijski Dom zdravlja.

ВАКЦИНАЦИЈА У КУРШУМЛИЈИ: Позиву на вакцинацију одазивају се и Горанци

Foto: B. Pantić

Prema saznanjima u ovoj zdravstvenoj ustanovi u sredu i četvrtak imunizoavno je stotinak Goranaca koji su na vakcinaciju pristigli organizovanim prevozom.

Inače, vakcinacija Srba sa Kosmeta odvija se na tri punkta i to u Domovima zdravlja u Raški, Kuršumliji i Bukjanovcu.

Do sada je prema poslednjim podacima vakcinisano više od 23000 građana sa Kosmeta , dok je samo u kuršumlijskom Domu zdravlja prvu dozu vakcine i revakcinu primilo oko 11500 žitelja naše južne Pokrajine.

Inače, prevoz žitelja Kosmeta za odlazak na vakcinaciju organizuje Kancelarija za Kosovo i Metohiju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TAJNA PESME TUŽNO LETO TOME ZDRAVKOVIĆA: Evo kome je posvetio ove vanvremenske stihove