"ZABRANJENI" TURNIR KOJI ĆE ZAUVEK PROMENITI TENIS! Startuje ''Slem šest kraljeva'' u Rijadu, Đoković direktno u polufinalu
U Rijadu danas počinje "Slem šest kraljeva", egzibicioni teniski spektakl na kojem će igrati srpski teniser Novak Đoković, koji u polufinalu čeka boljeg iz duela Janika Sinera i Danila Medvedeva, prenela je Radio-televizija Srbije (RTS).
Foto: ATP Rijad
Iako turnir nema takmičarski značaj i ne donosi bodove za ATP listu, Saudijci su želeli da privuku najbolje tenisere, a pobednik će dobiti šest miliona dolara.
Turnir počinje danas i biće završen finalom u subotu, posle dana pauze u petak.
Šest "kraljeva" u Rijadu su Novak Đoković, prvi reket sveta Janik Siner, Karlos Alkaraz, Danil Medvedev, Holger Rune i Rafael Nadal, koji je nedavno najavio da se povlači iz sveta tenisa.
Prvog dana turnira na programu su dva četvrtfinalna duela u kojim će se sastati Janik Siner i Danil Medvedev, odnosno Karlos Alkaraz i Holger Rune.
Pobednike u polufinalu čekaju Novak Đoković i Rafael Nadal, slobodni u prvoj rundi.
Raspored mečeva:
sreda:
četvrtfinale: Danil Medvedev - Janik Siner
četvrtfinale: Holger Rune - Karlos Alkaraz
četvrtak:
polufinale: Novak Đoković - Medvedev/Siner
polufinale: Rafael Nadal - Rune/Alkaraz
petak - pauza
subota:
- meč za treće mesto
- finale
ATP hteo da zabrani turnir
Pravila su takva da teniseri iz najboljih 30 ne smeju da igraju egzibicije u nedeljama kada se održavaju mastersi ili "petstotke", a rupa je nađena u nedelji kada se organizuju samo dva ATP turnira iz serije 250. Kako nije bilo "protekcije" za najbolje na svetu, Saudijci su smislili kako da organizuju ipak teniski spektakl.
Ipak, veruje se da će ATP brzo doskočiti tome i da će pokušati da ih zaustavi, ali jasno je da su neke promene potrebne jer tenis ne ide u dobrom smeru, na šta je upozoravao i Novak Đoković.
BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!
Preporučujemo
TENISKI ZEMLjOTRES! Novak Đoković ne može više da ćuti, krenuo u konačni obračun
15. 10. 2024. u 08:00
"MAMA JE UDARILA GLAVOM I OSTALA ONESVEŠĆENA" Nole o najtraumatičnijem trenutku u životu
14. 10. 2024. u 18:45
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 16:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)