SRPKINJA U GLAVNOM ŽREBU: Aleksandra Krunić srušila Kanađanku u kvalifikacijama Istburna

Tanjug

19. 06. 2022. u 20:52

SRPSKA teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u glavni žreb WTA turnira u Istbornu, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedila Kanađanku Rebeku Marino 6:1, 4:6, 6:2.

СРПКИЊА У ГЛАВНОМ ЖРЕБУ: Александра Крунић срушила Канађанку у квалификацијама Истбурна

Ovo je bio drugi međusobni duel srpske i kanadske teniserke, a 29-godišnjakinja je slavila prvi put.

Krunićeva je dobro ušla u meč i prvi set dobila lako sa 6:1. U drugom setu igralo se gem za gem.

Kanađanka je napravila brejk u 11. gemu, a onda je na svoj servis stigla do izjednačenja u setovima.

Aleksandra je u finišu trećeg seta preuzila inicijativu i zasluženo je stigla do pobede nad 107. teniserkom sveta.

Ona će u prvom kolu igrati protiv Australijanke Ajle Tomljanović.

WTA turnir u Istbornu igra se na travi za nagradni fond od 757.900 dolara.

BONUS VIDEO: VELIČANSTVENI NOVAK: Top 10 tenisera po nedeljama provedenim na čelu ATP liste