NADAL LAKO SA AMERIKANCEM: Izner nije imao šta da traži na rimskoj šljaci!

11. 05. 2022. u 14:53

RAFAEL Nadal obezbedio je plasman u drugo kolo mastersa u Rimu, Španac je ubedljivo savladao Džona Iznera 6:3, 6:1, a za to mu je bilo dovoljno svega 76 minuta.

НАДАЛ ЛАКО СА АМЕРИКАНЦЕМ: Изнер није имао шта да тражи на римској шљаци!

U uvodnih šest gemova obojica su čuvali svoje gemove, a do šanse za brejk došao je prvo Džon Izner, spasao je prvu brejk loptu Španac, a potom odservirao duplu servis grešku. Odlično je Amerikanac riternirao i dobio šansu za napad forhendom, ali promašio je.

Nadal je sačuvao taj gem i onda kaznio protivnika – 15-40. Prvu je Izner spasao dobrim servisom, a na drugoj je zicer volejom poslao u mrežu. Koji minut kasnije, Nadal je osvojio set (6:3).

Bio je to ključni period meča, pošto se Izner sve lošije kretao, a Nadal ulazio u ritam – napravio je brejk već na startu drugog seta i do kraja nikakvih problema nije bilo.

Nadal će se u osmini finala sastati sa Denisom Šapovalovom, koji je u utorak bio bolji od Nikoloza Basilašvilija. Prošle godine u Rimu Šapovalov je imao dve meč lopte, ali je Nadal ipak slavio u troipočasovnom okršaju.

BONUS VIDEO: LjUBOMIR FEJSA: Prosek me ne zanima, hoću trofeje