MEDVEDEV GOVORIO O ĐOKOVIĆU: Protiv Novaka ste uvek pod pritiskom, u svakom poenu koji igrate
RUSKI teniser Danil Medvedev osvojio je masters u Torontu, prvi je nosilac i u Sinsinatiju. Takođe, ima i velike ambicije u nastavku sezone.
Foto: AP
Najveće su mu svakako na predstojećem Ju-Es openu (30. avgust - 12. septembar) gde je 2019. godine igrao finale.
Ipak, svestan je drugi igrač sveta koliko će biti teško osvojiti grend slem koji se igra u Njujorku, jer će prvi favorit biti Novak Đoković koji je ove godine pobedio 25-godišnjaka iz Moskve u finalu Australijan opena.
- Svaki put kad igrate sa njim vi ste pod pritiskom, da to tako nazovemo. Imate nekih mečeva gde kad izađete na teren, osećate da ste bolji od protivnika i da nema šanse da izgubite taj meč jer osećate da igrate bolje. Protiv Novaka Đokovića to nikad nije moguće - rekao je Medvedev.
Njih dvojica su do sada igrali osam puta, a Srbin vodi sa 5-3.
- Uvek osećate pritisak protiv Đokovića, u svakom poenu koji igrate. Tako je bilo i u Sinsinatiju 2019. godine.
Zanimljiv podatak je da Medvedev od pomenutog finala Ju-Es opena ima učinak 7-1, a jedini poraz pretrpeo je od Novaka u Melburnu.
- Sećam se kada sam igrao prvo masters finale da sam bio srećan zbog toga što igram sa Rafom. Uvek se trudim da dam najbolje od sebe, ali u Melburnu je nešto bilo pogrešno, tako da sam izgubio veoma brzo i veoma lako. Može svakom da se dogodili ali znam da će za mene iskustvo biti ključ uspeha - zaključio je Medeved.
Rus će na startu Sinsinatija igrati protiv Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)