NEOBIČNA SITUACIJA U FORMULI 1: Zbog čega će ove sezone biti tri trke u subotu?
OD 1950, kada je počelo takmičenje u Formuli 1, trke su se održavale u nedelju. Ipak, tokom godina, bilo je retkih izuzetaka da se Velike nagrade voze u neobičnom terminu u subotu, a upravo će takav slučaj biti u predstojećoj sezoni, biti čak tri takva slučaja.
FOTO: EPA
Prve dve trke u sezoni za VN Bahreina 2. marta i sedam dana kasnije za VN Saudijske Arabije biće u subotu. Zapravo, trka u Džedi je bila planirana dan ranije, a trka na pisti "Šahir" je samo posledica kako bi timovi imali više vremena za prenos opreme.
Ono što će ostati nepromenjeno, jeste, da će trka u Las Vegasu biti u subotu uveče po lokalnom vremenu kao što je bio slučaj i lane.
- Pronašli smo rešenje kako da Evropljani gledaju F1 trke u SAD. To će moći da učine uz čaj ili kafu od šest ili sedam ujutru, kao što Amerikanci gledaju trke na Starom kontinentu - naglasio je Rene Vilm izvršni direktor trke u Las Vegasu.
NEMAJU ODGOVOR ZA JOKIĆA: Niksi "nemoćni" protiv najboljeg košarkaša današnjice
VEČERAS nas očekuje duel između Nagetsa i Niksa koji se sastaju u "Bol areni" tri sata posle ponoći.
06. 03. 2026. u 14:30
ZAPAD U NEVERICI, TRAMP U ŠOKU! Evo šta su Turci upravo uradili zbog napada Amerikanaca i Izraela na Iran
Nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael ivršili napad na Iran, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze, desila se jedna potpuno nesvakidašnja stvar.
06. 03. 2026. u 22:52
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)