A SAD - HRVATI: Vaterpolisti Srbije u poslednjem kolu u Budimpešti izgubili od Španije
Kako su počeli, tako su i završili turnir u Budimpešti – porazom. Vaterpolistima je u poslednjem kolu malo nedostajalo da izbore makar peterce protiv Španije – 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4). Izabranici Uroša Stevanovića se vraćaju u Beograd, gde će im iduće godine u gosti doći Hrvate.
Foto arhiva VN
U prvoj četvrtini raspoloženi su bili naši centri, posebno Ubović. Ipak, naši nisu mogli da se odlepe, pa je posle prvih osam minuta bilo 3:3. Španci su zaigrali moćno u drugoj četvrtini i uspeli su da se odlepe na 8:5. Ali, naši se nisu predali, pa su golovima Strahinje Rašović i Drašović vratili neizvesnost. Uspeli su u trećoj četvrtini naši da preokrenu i golom Ubovića povedu sa 9:8. Imali su „delfini“ i 11:10, da bi „crvena furija“ zahvaljujući Felipeom Peroneom u poslednjoj četvrtini uspeli da preokrenu i povedu sa 13:11. Mandić i Ubović su uspeli golovima da poravnaju rezultat, ali je Larumbe 50 sekundi pre kraja doneo pobedu Španiji.
Srbija je turnir završila kao četvrta, sa dve pobede i dva poraza. Prva je Španija, druga Mađarska, a treća Nemačka.
SRBIJA - ŠPANIJA 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4)
BAZEN: „Komjadi“. Gledalaca: 1.000. Igrač više: Srbija 12 (5), Španija 12 (5). Peterci: Srbija 1 (1), Španija 2 (1).
SRBIJA: Filipović, Strahinja Rašović 2, Mandić 3, Petar Jakšić 1, Radulović, Janković, Drašović 1, Martinović, Vico 1, Ubović 4, Gladović 1, Viktor Rašović, Mišović.
ŠPANIJA: Rubio, Biel Lara, Gomila, Valera, De Toro 2, Larumbe 4, Baroso 3, Kabanas 1, Asensio, Perone 3, Maljarah 1, Bustos, Lorio.
Preporučujemo
PONOVO U ELITI: Nezapamćeno slavlje - igraće se Superliga u ovom gradu!
11. 04. 2026. u 21:59
EKSPRESNA REAKCIJA PRVOLIGAŠA! Doskorašnji selektor stiže na Marakanu!
11. 04. 2026. u 21:44
NA OVO SE ČEKALO 55 GODINA! Bajern "petardom" oborio istorijski rekord! (VIDEO)
11. 04. 2026. u 21:29
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)