IDEMO U ČETVRTFINALE: Orlovi posle drame pobedili Turke

12. 09. 2021. u 20:10 >> 20:59

ODBOJKAŠI Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su u Gdanjsku posle velike borbe i nekoliko preokreta savladali Tursku sa 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23. 15:12).

ИДЕМО У ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Орлови после драме победили Турке

Naš tim je predvodio Uroš Kovačević sa 18 poena, dok je Marko Ivović upisao 15.

Lagumdžija je predvodio Turke sa 18 poena.

Za ulazak u polufinale izabranici Slobodana Kovača boriće se protiv nekadašnjeg velikog rivala generacije našeg selektora Holandije, koja je u osmini finala, takođe u pet setova savladala Portugal.

Naši momci su lako osvojili prvi set i odlično počeli i drugi i trći ali su u završnici ova dva seta posustajali i dozvolili rivalu da povede sa 2:1.

Četvrti je bio takođe neizvestan, ali su naši momci uspeli da steknu krucijalnu prednost 24:20 i da izdrže napade i izjednače na 2:2.

U petom setu Srbija je vodila od samog početka, ali su Turci do samoga kraja vršili pritisak. Na kraj usmo prelomili zahvaljujući pomalo i grškama protivnika, ali sreća prati hrabre i bolje, a večers je to bila Srbija.

PETI SET

Kraj utakmice, Srbija je u četvrtfinalu!

14:12 - Dve meč lošte za Srbiju!

13:12 - Ne daju se Turci...

13:10 - Nova servis greška Turske, Srbija na dva poena od pobede!

12:10 - Greše Turci na servisu, ali uzvraćamo blok-autom.

11:9 - Lagumdžija prekida našu seriju smečom protiv trojnog bloka.

11:8 - Uspešan tajm-aut Kovača, Luburić smečom pa asom prekida mini-seriju Turske.

9:8 - Nastavlja se serija Turaka zbog čega je Kovač prinuđen na tajm-aut.

9:7 - Dva poena Turske za smanjenje prednosti orlova.

8:5 - Tražili su Turci čelendž posle auta ali nij im prošlo. Imamo plus tri!

7:5 - Vraćamo plus dva preko Luburića.

6:4 - Vodi Srbija sa dva razlike, ali ima još mnogo da se igra... Turci traže tajm-aut.

3:3 - Sjajan smeč Kovačevića u telo turskog igrača.

2:2 - Povela je Srbija, preokrenuli su Turci, a onda Luburić donosi izjednačenje.

ČETVRTI SET

25:23 - Igraće se peti set! Luburić je doneo poslednji poen što je i pravedni jer smo na njegovim krilima i stigli do ovog seta.

24:22 - Drže se Turci, a Kovač traži tajm-aut pred treću set-loptu za Srbiju.

24:20 - Srbija ima četiri set lopte!

23:20 - Luburić donosi 23. poen...

22:20 - Jenipazar lukavim kuvanjem smanjuje zaostatak turske ekipe.

22:19 - Turski selektor prinuđen je da zove tajm-aut posle 22. poerna orlova. Naša selekcija na tri poena do izjednačenja u setovima.

21:19 - Kovačević kroz dvojni blok Turaka.

20:18 - Stižemo i do 20. poena posle osličnog smeča Luburića.

19:17 - Srbija sve bolja, stigli smo do 19:17 u jednom neizvesnom i dugom poenu.

17:15 - Ivović na mreži. Zatim Turci smečuju u aut i to je plus dva za nas!

14:14  - Probija Lagumdžija trojni blok

9:9 - Kovačević drži Srbiju, ali Turska ne popušta

7:8 - Stiže Turska d opreokreta, serijom od 3:0.

7:5 - budi se Srbija, a motor promena je Marko Ivović!

2:3 - Srbija nastavlja sa nesigurnom igrom i u četvrtom setu...

TREĆI SET

2:1 u setovima za Tursku!

22:24 - Salaš dovodi Turke u vođstvo, posle nesporazuma naših igrača, a odmah zatim stižu do set lopte.

22:22 - Servis greška Turaka za novo izjednačenje...

20:20 - Podraščanin prekida seriju Turske, ali i dalje je napeto u Gdanjsku.

19:19 - Odličan je igrač Lagumdžija, izašao je kao pobednik protiv trojnog bloka, a zatim antena pomaže Turcima da serijom 4:0 stignu do izjednačenja.

19:17 - Opet nam se približavaju Turci pa je selektor Kovač pozvao tajm-aut.

18:14 - Malo smo se odlepili ali su Turci vezali dva poena.

14:10 - Turci su gresivni, ali čuvamo prednost.

10:6 - Sudije nisu svirale zadržanu loptu, ali u nastavku poena naš blok osvaja poen. Ozbej zove tajm-aut.

6:3 - Imali smo sreću da se nije dugo na servis liniji zadržao Adis Lagumdžija, jer je njegovom serijom turska stigla do drugog seta.

5:2 - Turci su bolje ušli u treći set, ali budi se Srbija i preko Podraščanina stiženo do plus dva, a zatim se i peca turski reprezentativac.

DRUGI SET

22:25 - Turska je u završnici seta stigla do preokreta i do izjednačenja u meču.

22:24 - Set lopta za Tursku niotkuda!

21:22 - Turci prelaze u vođstvo prvi put na meču.

19:19 - Bulmezoglu donosi prvo izjednačenje na meču.

19:18 - Novi tajm-aut traži Kovač posle neuspešnog čelendža.

19:16 - Bulbul redovno ulazi umesto Matića da servira, ali po pravilu napravi servis grešku. sAda je odservirao bar dva metra van terena.

18:15 - Održava Srbija tri poena prednosti koje smo stekli posle tajm-auta.

14:13 - Primakli su se Turci pa je Slobodan Kovač prinuđen da traži tajm-aut.

12:9 - Seriju dobrih servisa Adisa Lagumdžije prekinuo je Atanasijević.

9:5 - Sada uspešan smeč Lagumdžije po prstima dvojnog bloka.

8:3 - Lagumdžija šalje loptu u aut, zatim i malo sreće za nas kod servis Podraščanina

7:3 - Atanasijevića zaustavlja dvojni blok, ali greše i Turci.

5:0 - Kako smo počeli prvi, tako i drugi set, pa i turski selektor opet traži tajm-aut posle 0:5.

PRVI SET

25:18 - Vodi Srbija sa 1:0.

24:16 - Set-lopta za orlove posle servis greške Sivasa.

22:14 - Srbija održava prednost i sve je bliža osvajanju prvog seta.

15:8 - Novi tajm-aut Turske posle 15. poena naše reprzentacije.

14:7 - Posle servisa Lisinca Turci su tražili čelendž jer su smatrali da lopta nije dotakla parket, ali nisu bili u pravu.

13:7 - Ne pomaže ni trojni blok protiv raspoloženog Uroševića.

9:5 - Proradio je blok Turaka, ali i dalje imamo visoko vođstvo.

8:1 - Pogrešio je Ivović na servi, ali odmah uzvraćaju Turci. Podrašćanin osvaja poen neodbranjivim servisom za 8:1.

6:0 - Pogrešio je Lagumdžija, korektor Turske i sin nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije Ekrema.

5:0 - Selektor Turske prinuđen je da zatraži tajm-aut već na startu jer njegovi puleni nemaju rešenje za servise Marka Ivovića.

4:0 - As Ivovića, pa odmah zatim još jedan neodbranjiv smeč-servis srpskog reprezentativca.

1:0 - Atanasijević osvaja prvi poen na meču.

Početak utakmice je malo kasnio jer se odužio prethodni meč između Holandije i Portugalije. Lale su slavile sa 3:2 i oni čekaju pobednika ovog susreta u četvrtfinalu.

Evropski prvaci su svesni da su veliki favoriti, ali i oprezni jer su Turci na šampionatu napravili već iznenađenje pobedom nad Rusima u grupi C u Talinu. A u nokaut fazi nema popravnog.

Turke predvodi fenomenalni korektor Adis Lagumdžija (211 cm), sin nekadašnjeg jugoslovenog reprezentativca Ekrema. Tu je i mlađi Lagumdžija, Mirza, kao i Mert Matić.

Naši su se sa Turcima na evropskim prvenstvima sastali dva puta, 1958. Jugoslavija je slavila sa 3:0, a 2011. Srbija istim rezultatom.

Pobednik ovog meča u borbi za polufinale sastaće se sa Holandijom koja je savladala Portugal sa 3:2.