MEKINTAJER PROMAŠIO POBEDU: Zvezda se kockala, Partizan nije kaznio

23. 11. 2020. u 20:30 >> 23:02

KOŠARKAŠI Crvene zvezde pobedili su večeras Partizan kao gosti sa 86:85, u osmom kolu ABA lige.

МЕКИНТАЈЕР ПРОМАШИО ПОБЕДУ:  Звезда се коцкала, Партизан није казнио

Zvezda je ostala na maksimalnom učinku u regionalnom takmičenju.

Partizan sa po četiri pobede i poraza zauzima peto mesto na tabeli ABA lige.

Zvezda je vodila u većem delu utakmice, a Partizan je na kraju imao šut za pobedu, ali je promašio Kodi Miler-Mekintajer.

Crveno-bele je do trijumfa u "večitom" derbiju predvodio Kori Volden sa 13 poena, devet je postigao Džordan Lojd, a sedam Marko Jagodić-Kuridža.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Rašon Tomas sa 14 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA

85:86 Trojka Zagorca. Zvezda ima plus jedan i napad na 30 sekundi. Ročesti promašuje trojku, a onda i Mekintajer pobedu za Partizan.

82:86 Važni poeni O Brajnt. Zvezda na korak od trijumfa.

82:84 Mekintajer sa penala donosi dramu.

78:84 Ima još šanse za Partizan.

76:82 O Brajant prekida seriju Partizana. Lepo prolazi Pejdž.

74:80 Odgovaraju Tomas, pa Mozli zakucavanjem. Ipak, ima još šanse da Partizan.

69:80 Lojd čini se stavlja tačku na meč.

69:77 Posle serije promašaja na obe strane Gordić se penala prekida negativnu seriju.

67:77 Zvezda održava prednost. Prokockao je Partizan nekoliko šansi da se bar malo vrati u meč. Čini se da mu sada polako izmiče. Odlilno igraju crveno-beli

TREĆA ČETVRTINA

65:74 Evo ga i Mekintajer.

61:71 Jagodić Kuridža je sada iks faktor. Partizanova odbrana ne postiji.

59:65 Mekintajer i Tomas su vratili Partizan u život. Igra se u serijama.

54:65 Kakva rola Lojda. Bio je neprimetan 20 minuta a onda eksplozija u trećoj deonici. Neverovatna igra najboljeg igrača Zvezde.

52:60 Odbrane skoro da i ne postoje. Igra se ofanzivno. Probudio se i Lojd. Partizan nikako da uhvati priključak.

46:56 - Trojka Tomasa, već druga za Partizan u nastavku. U prvom poluvremenu samo jedna

43.56 - Trojka Voldena deseta Zvezdina

43:53 - Lojd je ubacio uz faul, a zatim pogodio i bacanje

43:50 - Trojka Dangubića

DRUGA ČETVRTINA

40:50 Kakvih 10 sekundi za goste. Trojka Ročestija, pa izgubeljna lopta i trojka Voldena za hladan tuš na kraju prvog poluvremena.

36:41 Povezala je Zvezda redove. Igraju mnogo sigurnije od Partizana.

34:35 Zvezda opet vodi posle poena Davidovca. Partizan je sada stao, crno-beli se žestoko muče.

33:33 Trojke opet rade posao za Zvezdu. Iako se činilo da Partizan igra mnogo bolje, Hol trojkom vraća potpuni egal.

31:28 Održava prednost Partizan. Tomas se poigrava sa odbranom Zvezde

27:26 Prvo vođstvo Partizana posle poena Gordića. Zvezdu je stao šut za tri pona i dominacija crno-belih se nastavlja.

23:24 Partizan nastavlja u istom ritmu i na početku druge deonice. Naročito puno problema sada pravi Mozli gostima.

PRVA ČETVRTINA

19:22 Loši minuti Zvezde i odličan ofanzivni skok Partizana su vratili meč u egal u poslednjem minutu prve deonice.

11:22 Partizan se muči da da dođe do poena. Zvezda to junački kažnjava dalekometnim šutevima, pogodio je i Volden. Samo još nema poena Lojda.

7:19 Šuterska klinika Zvezde. Lazić, pa Rodžesti. Partizan nema rešenje za šut večitog rivala.

5:13 Partizan u velikom problemu. Mekintajer ima dva penala. Zvezda iako bez poena Lojda diktira ritam. Igra odlično. Trojka Lazića i Filipovski uzima minutu odmora.

3:8 Tomas polovičan sa penala, O Brajant pokazuje da je večeras izuzetno raspoložen. Na drugoj strani Mekintajer maši otvoreno trojku. Zvezda je bolje ušla u meč.

2:5 Prve poene na utakmice postiže Janković na asitenciju Mekintajera. Odgovara Kuridža posle promašaja O Brajanta. Trojka Kuridže, Zvezda odlično otvara meč.