"PARTIZAN NIJE TIM ZA VELIKA DELA": Legendarni stručnjak žestoko udario na četu Željka Obradovića

Partizan je poražen u prethodne dve utakmice Evrolige koje je igrao protiv Barselone i Olimpijakosa, a te poraze je analizirao poznati srpski trener Vlade Đurović.

ПАРТИЗАН НИЈЕ ТИМ ЗА ВЕЛИКА ДЕЛА: Легендарни стручњак жестоко ударио на чету Жељка Обрадовића

Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Legendarni stručnjak je kritikovao pojedine poteze Kevina Pantera protiv Olimpijakosa, ali je istakao da je taj meč bio bolji od duela sa Barselonom. 

Vlade Đurović smatra da izabranici Željka Obradovića, u ovom sastavu, ne mogu da naprave značajniji rezultat, te da je potrebno pojačavanje tima. Analizirao je prekaljeni trener i igru pridošlice Frenka Kaminskog.

- Najbolja utakmica Kaminskog do sada, ali to nije dovoljno. On mora da bude bolji. Drugo, glup faul je napravio, ovu tehničku što je dobio. Izgubili su tesno, taj jedan poen je dosta odlučivao. Onda posle toga Panter uđe ranije u reket kada je Milutinov imao jedini promašaj sa penala i on posle pogodi. Eto, to su dva poena. Dva-tri faula bezveze, tamo odmah ispod koša nakon promašene lopte, a selekcija šuta u poslednja tri-četiri minuta je bila baš onako... - rekao je Đurović, pa nastavio.

- To je osnova svake ekipe, dobar plejmejker i visok jedan igrač koji ne mora da bude Tavareš, ali može da bude Fal, Milutinov... Neko ko će da postigne 10 do 15 poena, ali ko će da uhvati 10-12 skokova i da preti da će lupiti neku bananu. U Partizanu jedino preti Smailagić, ali on igra kratko jer igra borbeno i sviraju mu faulove. Nije neko ime i stalno mu sviraju faulove. Mora Partizan da bude jači ispod koša, mora da se popravi. E sad, ja da učim šta treba da radi Željko Obradović koji je doktorirao košarku... Nego stvarno mislim da sa ovim timom teško može da se prave velika dela i da moraju da se dovode pojačanja - završio je Vlade Đurović.

Partizan očekuje utakmica sa Megom u Admiralbet ABA ligi, a onda i dva večita derbija, prvo u Evroligi, pa u regionalnom šampionatu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (10)

Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu Ja volim Srbiju: Tako su stajale stvari...