"UBICA KRALJEVA": Nokautirao Real u poslednjoj sekundi, a da nije video koš (VIDEO)
ŠPANSKI obračun u 27. kolu Evrolige doneo nam je vrhunsku dramu i, kako to obično biva, izrodio njenog junaka.
Evroliga
U ovom slučaju Amerikanca Meta Kostela, koji je sa zvukom sirene, pod faulom Rudija Fernandeza, pogodio trojku za veliku pobedu Baskonije na terenu Real Madrida (85:81).
U završnih 80 sekundi dobili smo i tragičara, centra kraljevskog kluba Edija Tavaresa koga je na samom obruču sa leđa blokirao Dolton Homs, verovatno i zbog toga što je div sa Zelenortskih ostrva u meč ušao sa povredom skočnog zgloba. Poslednji napad baskijskog tima nije obećavao, Darijus Tompson zaglavio se u odbrani Reala dok je vreme isticalo, ali je uspeo da prosledi loptu Kostelu za svoju 14. asistenciju.
- Nisam mogao da vidim obruč, samo sam video Rudija kako trči prema meni – rekao je Kostelo, koji je meč završio sa 20 poena. - Šutnuo sam što sam brže mogao. Svi znaju da smo imali mnogo problema na gostovanjima ove sezone, tako da je sjajan osećaj pobediti na terenu jednog od top timova Evrolige.
Osim asistencijom koja je omogućila Kostelu da se proslavi, Tompson je doprineo trijumfu i sa 18 poena, dok je u ekipi Reala najefikasniji bio Džanan Musa sa 21.
Olimpijakos je nadvladao Barselonu u sudaru dva top tima (77:70) i osamio se na vrhu sa skorom 19-8. Atinske „crvene“ su do druge pobede nad Kataloncima predvodili Šakil Mekisik (16 poena), Janulis Larencakis (15) i Saša Vezenkov (14), dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji bio Nikola Mirotić (19). Naš reprezentativac Nikola Kalinić postigao je osam, uz šest skokova i tri asistencije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"BOMBA" NA OSTRVU! Rafa Benitez postaje selektor nakon Svetskog prvenstva
10. 07. 2026. u 13:17
ŠOK NA MARAKANI! Vratio se u Zvezdu, ali Dejan Stanković mu već sprema ispisnicu
10. 07. 2026. u 12:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)