SLOVENCI RAZAPELI DRAGIĆA: Za sve je kriva Jugoslavija i srpski film, najglasniji bivši premijer

LEGENDARNI slovenački košarkaš Goran Dragić privukao je pažnju javnosti u regionu.

СЛОВЕНЦИ РАЗАПЕЛИ ДРАГИЋА: За све је крива Југославија и српски филм, најгласнији бивши премијер

Foto: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

On je odlučio da na meč Čikaga i Klivlend kavalirsa dođe obučen u duks sa natpisom "Jugoslavija".

Jedan od najboljih slovenačkih košarkaša uz Luku Dončića podsetio je region na jedinstvo i zlatne dane jugoslovenske košarke.

Veteran Čikago bulsa je obukao duks sa zastavom i grbom SFRJ i natpisom "Jugoslavija". Po opisu slike se može zaključiti da je bio inspirisan filmom "Bićemo prvaci sveta" Darka Bajića, o prvom svetskom zlatu Jugoslavije, osvojenom u Ljubljani.

Mnogima je to bilo simpatično, ali... Iz Slovenije nisu stigli tako dobri komentari.

Bivši premijer Slovenije Janez Janša, poznat po svojim antijugoslovenskim i antikomunističkim stavovima, odgovorio je na njegov gest.

On je na Tviteru podelio fotografiju Dragića, a njegov tvit pratili su brojni komentari njegovih pristalica.

Zapitao se Janša da li je ovo "prava fotografija ili montaža", i tako "pecnuo" sjajnog asa.

BONUS VIDEO: Trening Pešićevih "orlova" tokom Evropskog prvenstva u košarci

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (8)

VENAMA PREDSEDNIKA FIFA TEČE SRPSKA KRV: Kako je Beograđanka spasila život Infantinu - prvi čovek svetskog fudbala stupio u kontakt sa njom