JOKIĆA BRIGA ZA KARIJEV JUBILEJ: Nova MVP partija Srbina, pokazao Kaliforniji ko je najbolji! (VIDEO)

A. Ilić

29. 12. 2021. u 07:05 >> 07:41

KOŠARKAŠI Denvera upisali su 17 pobedu u sezoni i to protiv favorizovanog Golden Stejta u Orakl areni. Predvođeni sjajnim Nikolom Jokićem došli su do pobede 86:89.

ЈОКИЋА БРИГА ЗА КАРИЈЕВ ЈУБИЛЕЈ: Нова МВП партија Србина, показао Калифорнији ко је најбољи! (ВИДЕО)

Srpski centar je za 35 minuta ubacio 22 poena, uz 18 skokova i pet asistencija.

Odlično su gosti otvorili meč. Jokić i Barton vodili su Nagetse do osetne prednosti, koja je nakon 12 minuta igre iznosila +15 poena. Da bi do poluvremena tim Majka Melouna imao i 24 poena suficita.

Vigins i Pejton su ubacili u "petu" brzinu tokom treće deonice i sveli zaostatak na svega 14 poena. Pravi tim iz San Franciska seriju 11:2 i u završnici meča došlo je do egala.

Samo minut pre kraja meča na semaforu je stajalo 84:84, zahvaljujući poenima Pejtona, ali je na drugoj strani uzvratio Barton laganim polaganjem, a potom i poenima sa penala za 88:84, nakon čega nije bilo povratka za domaći sastav koji je na kraju upisao poraz 89:86

Jokić je pobedi doprineo u završnici meča kada je pri rezultatu 88:86 blokirao lagane poene koji bi doneli izjednačenje.

Vil Barton imao je 21 ubačen poen, te je uz Nikolu bio jedini dvocifreni u Denveru.

Stef Kari je upisao 3000. pogođenu trojku u karijeri, ali mu to nije bilo dovoljno za trijumf. Meč je završio sa 23 poena uz šut za tri 5/14.

Pored odličnog Karija Vigins je dodao 21 poen, a Geri Pejton II 11, dvocifren je bio i Huan Toskano Anderson sa 10 poena. Nemanja Bjelica je za 18 minuta upisao pet poena, osam skokova i asistenciju.

Aleksej Pokuševski nije nastupio za Oklahomu. Srbin se nalazi u kovid protokolu, a u prestonici Kalifornije savladao ih je Sakramento. Gildžis Aleksander je ubacio 33 poena, 24 ubacio je Halibarton, Hild 21.

Lejkersi sa Hjustonom nisu imali problema. Lebron je dodao 32 poena u pobedi. Uz 11 skokova i isto toliko asistencija. Malik Monk podržao ga je sa 25 poena.