ZVEZDA BEZ ŠANSI U EVROLIGI? Srpskom šampionu predviđaju začelje tabele
PRED početak košarkaške Evrolige, specijalizovani sajt "Evrobasket" objavio je svoju prognozu, a srpskom predstavniku Crvenoj zvezdi ne predviđa najblistaviju sezonu.
FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović
Zvezdi je projektovana 16. pozicija posle ligaškog dela sezone. Od 18 klubova koliko se takmiči u Evroligi, manje šanse imaju jedino Asvel i Alba.
Najbolje je kotiran CSKA iz Moskve, zatim Efes i Barselona, a prvih pet kompletiraju Real Madrid i Armani.
Na šestom mestu je Fenerbahče Aleksandra Đorđevića, a onda slede Zenit, Baskonija i Olimpijakos. U donjem delu su i Makabi, Bajern, Monako i Uniks, a tik iznad beogradskog predstavnika su Panatinaikos i Žalgiris.
Sa druge strane, po drugim parametrima, Zvezda je u vrhu. U pitanju je lista po kojoj se klubovi kotiraju prema broju domaćih igrača. Crvena zvezda u Asvel ih imaju najviše, po devet. To su: Nikola Kalinić, Stefan Lazarević, Aleksa Uskoković, Luka Mitrović, Ognjen Kuzmić, Ognjen Dobrić, Marko Simonović, Branko Lazić i Dejan Davidovac. Identičan broj domaćih igrača, Zvezda je imala i u sezoni 2016/17.
Po osam domaćih igrača imaju CSKA, Alba i Bajern, sedam Zenit, Uniks, Olimpijakos i Panatinaikos, šest ima Real Madrid, četiri Barselona, dok je Baskonija jedina bez domaćih igrača u Evroligi. Ne ističu se ni turski timovi, Efes i Fenerahče sa po četiri igrača.
BONUS VIDEO - STIGLE ZLATNE KOŠARKAŠICE: Dočekane na aerodromu Nikola Tesla
Preporučujemo
RADONjIĆ ZADOVOLjAN: "Nije bilo jednostavno, radujemo se povratku nekih igrača"
24. 09. 2021. u 22:49
MOĆNA ZVEZDA DEMOLIRALA SPLIĆANE: Petorica dvocifrenih, Ivanović predvodio crveno-bele
24. 09. 2021. u 21:42
JUNAJTED JE U NALETU: Fulam dolazi na "Old Traford" u pravom trenutku za "crvene đavole"
Mančester junajted nastavlja snažan uspon pod vođstvom Majkla Karika i u nedelju popodne na "Old Trafordu" dočekuje Fulam, u meču koji može dodatno učvrstiti poziciju „crvenih đavola“ u borbi za Ligu šampiona.
01. 02. 2026. u 07:40
KARLOS ALKARAZ OVO NIJE OČEKIVAO: Evo šta mu je Novak Đoković poslao posle finala Australijan opena 2026!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 nisu bile kakve se Srbija nadala, Novak Đoković je izgubio od Karlosa Alkaraza, ali je potom iznenadio Španca kada su se reflektori na Rod Lejver areni ugasili.
01. 02. 2026. u 18:47
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (1)