BITKA DIVOVA SA 19 TITULA: Real dočekuje Liverpul u derbiju prvog kola četvrtfinala LŠ
SUDAR "uspavanih" divova u Madridu večeras (21.00) je pravo vreme da se probude u najvećem derbiju prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona.
Mane (Liverpul) i Isko (Real) na finalu 2018. Foto EPA
Real i Liverpul ništa posebno nisu pokazali ove sezone i sada im se pruža prilika da zablistaju. Iako su zajedno osvojili 19 titula prvaka Evrope ("kraljevi" 13, "redsi" 6) nisu među glavnim favoritima za osvajanje trona, ali se zato nikada ne smeju otpisati.
Poslednji put su se sreli u finalu LŠ 2018. U Kijevu, kada je Real ubedljivo slavio sa 3:1, najviše zahvaljujući katastrofalnim greškama tadašnjeg golmana Liverpula Karijusa.
- Nećemo se osvrtati na tu pobedu, ona je bila priča za sebe - ističe Zinedin Zidan, trener Madriđana. - Pred nama je najvažniji duel sezone, igraćemo protiv ekipe koja ima jedan od najboljih napada u Evropi, mada mislim da je Liverpul snažan u svim linijama.
Zidan neće moći da računa na kapitena Ramosa, Karvahala, Valverdea, dok je Azar pod velikim upitnikom. Liverpul je već mnogo ispaštao zbog zdravstvenih problema, na listi povređenih su još uvek Henderson, Gomez, Matip, Keler, Origi i Van Dajk.
I dok je Real još u trci da odbrani titulu, za "crvene" je to nemoguća misija i veliko je pitanje da li će se kroz prvenstvo plasirati u Ligu šampiona sledeće sezone.
- Pobeda protiv Arsenala mnogo nam je značila da podignemo samopouzdanje. Nikada ne odustajemo, protiv Reala će se najbolje videti da li smo tim za velika dela - rekao je Jirgen Klop, trener Liverpula.
PEP: PRETE SANČO I HALAND
U drugom meču večeri Mančester siti je veliki favorit u duelu sa Borusijom Dortmund. Četi Pepa Gvardiole cvetaju ruže na svim poljima, najveći su favoriti za osvajanje "ušatog" pehara.
- Moramo biti oprezni, Dortmund ima fantastiče individualce poput Halanda i Sanča, koji svakoj ekipi mogu da zagorčaju život - smatra Gvardiola.
U dva prethodna susreta, u grupnoj fazi 2012, Siti nijednom nije pobedio "milionere" (1:1, 0:1).
BROJKA
10
GOLOVA dao je Haland na šest mečeva ove sezone u LŠ
ČETVRTFINALE
UTORAK
M. siti - Borusija D. 21.00
Real M. - Liverpul 21.00
l revanši 14. aprila
SREDA
Bajern - PSŽ 21.00
Porto - Čelsi 21.00
l revanši 13. aprila
Preporučujemo
RAMOS PRESTIGAO ZIDANA: Kapiten Reala na putu da postane najefikasniji defanzivac u LŠ
17. 03. 2021. u 19:32
POGLEDAJTE SVE GOLOVE LŠ: Real "razbio Atalantu, Mančester siti siguran protiv Borusije (VIDEO)
16. 03. 2021. u 20:32 >> 21:46
POVRATAK DUŠANA VLAHOVIĆA! Povreda je prošlost, Srbin spreman da povede Juve do mesta koje vodi u Ligu šampiona!
DANAŠNjI program Serija A zatvoriće Juventus i Sasuolo koji se sastaju na "Alijanc stadionu" od 20 časova i 45 minuta. "Stara dama" se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona i mora osvajati bodove na svom terenu kako bi se našla među prva četiri na tabeli.
21. 03. 2026. u 07:20
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.
19. 03. 2026. u 19:58
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)