KIŠA GOLOVA U KRUŠEVCU: Zvezda ubedljiva pred Derbi

A. Ilić

03. 04. 2021. u 15:59 >> 18:56

FUDBALERI Crvene zvezde rutinski su svladali Napredak iz Kruševca sa 4:1 u 29. kolu Superlige Srbije.

КИША ГОЛОВА У КРУШЕВЦУ: Звезда убедљива пред Дерби

Meč je igran po veoma teškom vremenu i pljusku, a to nije mnogo pomoglo domaćem sastavu. Imala je Zvezda kontrolu lopte od početka meča, a već u 21. minutu Zvezda dolazi do vođstva.

Pokušao je Gajić da ubaci loptu u peterac, a na putu joj se našao Spremo koji je igrao rukom. Jovan Šegrt pokazao je u 21. minutu na jedanaesterac. Izvođač najstrože kazne bio je Aleksandar Katai.

Samo četiri minuta kasnije nova šansa za Zvezdu. Šutirao je sa velike udaljenosti Mirko Ivanić, lopta je promenila prava, ipak golman domaćeg tima uspeva da interveniše. Do lopte nakon odbitka stiže Dijego Falčineli koji je povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu imala je Zvezda kontrolu igre. Falko je izveo prekid u 72. minutu, brani to Mladen Živković, ali na odbitak natrčava Ben za 3:0.

Minut kasnije Luka Milunović šutira ispred Degeneka za 3:1, a u 76. minutu Milan Pavkov na proigravanje Srnića podiže na 1:4.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 1:4

(Katai 21'p, Falčineli 25', Ben 72', Pavkov 77)

Stadion: "Mladost", Kruševac

Sudija: Jovan Šegrt

Napredak: Živković - Marinković, N. Milovanović, Mršić, Spremo - Zonjić, Kostić - Čečarić (Melunović od 63.), Kočić, Milošev (Milunović od 63)  - Bačanin

Crvena Zvezda: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić - Sanogo (Petrović od 46.), Nikolić - Ivanić (Srnić od 69.), Katai (Ben od 46.), Gavrić (Falko od 69.) - Falčineli (Pavkov od 75.)

Pratite uživo dešavanja sa stadiona "Mladost" u Kruševcu u nastavku teksta.

DRUGO POLUVREME

90. MINUT - KRAJ MEČA - Crvena zvezda je zasluženo slavila na gostovanju u Kruševcu.

86. MINUT - Ben je pokušao da stigne loptu u šesnaestercu domaćina, Živković je skuplja ispred njega.

85. MINUT - Nakon gola spao je ritam meča, Crvena zvezda ne srlja ka golu protivnika, ali loptu drži u svojim nogama.

76. MINUT -  GOL CRVENA ZVEZDA - Manje od dva minuta na terenu bilo je potrebno Pavkovu da zatrese mređu odlično ga je pronašao Srnić

73. MINUT - GOL NAPREDAK - Luka Milunović je nakon lepe akcije iskoristio kašnjenje Bena i poslao je loptu u mrežu nekadašnjeg tima.

72. MINUT - GOL CRVENA ZVEZDA - Felipe Falko je šutirao sa dvadeset i pet metara iz prekida. Odbranio je Živković, a na odbitak je natrčao El Fardu Ben

67. MINUT - Oprobao je sada i Njegoš Petrović udarac, nesiguran Živković. Podsetimo, kuša pada tokom celog meča, teren je sada jako natopljen a to pravi dosta problema golmanima.

65. MINUT - Imao je sa distance prostora Mirko Ivanić, šutirao je pravo u ruke mladena Živkovića.

62. MINUT - Oprobao je udarac iz daljine Njegoš Petrović. Lopta preko gola.

57. MINUT - Lazar Milošev je nakon kontre imao priliku da ugrozi gol Crvene zvezde, ali im to nije pošlo za rukom, fudbaler domaćeg tima šutirao je u Borjana.

51. MINUT - Kočić je pokušao da ubaci loptu po levoj strani otklanja opasnost Degenek

47. MINUT - Lepa prilika za Mirka Ivanića. Ben ga je odlično proigrao, a vezista šutira pored gola Živkovića.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - Zvezda može da bude zadovoljna nakon prvog dela igre.

42. MINUT - Dijego Falčineli uspeva da pronađe Kataija u šesnaestercu, Srbobranac tuče glavom, ali pored gola.

39. MINUT - Katai ubacuje nakon prekida, preskače sve igrače odbrane i pada pred Ivanića, a vezista Zvezde ne uspeva lepo da je zahvati - gol aut.

33. MINUT - Katai je pokušao, lopta odlazi daleko od gola.

30. MINUT - Zvezda nakon drugog gola kontroliše igru, ali ne srljaju igrači Dejana Stankovića, strpljivo traže prostor kako bi pokušali da ugroze Mladena Živkovića.

25. MINUT - GOL ZVEZDA - Ivanić je šutirao sa distance, uspeo je Mladen Živković da odbrani, natrčao je na loptu Falčineli za novi gol Zvezde.

21. MINUT - PENAL ZA ZVEZDU - Gajić je ubacio loptu, pogodila je Sprema u ruku, penal je izveo Katai.

16. MINUT - Kocić je šutirao, Gajić otklanja opasnost, nakon kornera bezopasan domaćin.

10. MINUT - Probao je i Gavrić glavom da ugrozi Kruševljane, lopta odlazi kraj gola.

8. MINUT - Jak pljusak pada u Kruševcu, pokušavaju gosti da ugroze gol Napretka, ali za sada se domaći tim organizovano brani.

5. MINUT - Sada je i Katai testirao koncentraciju Mladena Živkovića, ali nije bilo opasnosti po gol Čarapana.

3. MINUT - Oprobao je Gavrić udarac, ali nije bilo opasnosti po golmana Živkovića.

1. MINUT - Meč je počeo.