NOVI KIKS JUNAJTEDA: "Crveni đavoli" gube trku za titulu (VIDEO)

14. 02. 2021. u 17:12

FUDBALERI Mančester junajteda remizirali su u gostima protiv VBA - 1:1 u 24. kolu Premijer lige.

НОВИ КИКС ЈУНАЈТЕДА: Црвени ђаволи губе трку за титулу (ВИДЕО)

"Crveni đavoli" sigurno ne mogu biti zadovoljni nerešenim rezultatom, jer sve više zaostaju za vodećim Mančester sitijem. Razlika između ova dva kluba je sada sedam bodova u korist "građana", s tim da ekipa Pepa Gvardiole ima i meč manje.

Meč je za izabranike Sema Olerdajsa počeo samo onako kako se poželeti može. Igrao se 2. minut kada je Mbaje Dijanj postigao prvenac u dresu VBA. Iskoristio je odličan centaršut Galagera i glavom savladao Davida de Heu.

Krenuo je Junajted da pritiska rivala o tog trenutka. Ipak, nisu uspeval da pronađu pukotinu u odbrani organizovanog domaćina sve do 44. minuta kada je volej udarcem Bruno Fernandeš matirao Sema Džonstona.

Nastavak susreta protekao je u dominaciji izabranika Ole Gunara Solskjera, ali je VBA odolevao svim napadima gostiju.

Istina, imao je i domaćin par odličnih prilika da ponovo povede, no uvek su u tim situacijama loše reagovali.

Junajted je do trijumfa mogao u poslednjem, petom minutu sudijske nadoknade. Centaršut je sa leve strane uputio Luk Šo, glavom sjajno šutirao Hari Megvajer, ali malo Džonston, malo stativa su sprečili loptu za završi iza leđa nekadašnjeg golmana tima sa "Old Traforda".

"Crveni đavoli" su ostali na drugom mestu na tabeli sa 46 bodova, dok je VBA na 19. mestu sa 13 bodova.