ASTON VILA ODOLEVALA DO 80. MINUTA: Bernardo Silva i Gundogan probili bravu

20. 01. 2021. u 21:00

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Aston Vile rezultatom 1:0 (0:0), u zaostaloj utakmici prvog kola Premijer lige.

АСТОН ВИЛА ОДОЛЕВАЛА ДО 80. МИНУТА: Бернардо Силва и Гундоган пробили браву

Foto AP

Siti je ostvario šestu pobedu u nizu u prvenstvu i sada su lideri na tabeli sa 38 bodova.

Aston Vila je pretrpela šesti poraz i zauzimaju 11. poziciju sa 26 bodova.

Igrači Aston Vile su odigrali prvi meč posle gotovo tri nedelje pauze, jer je tim bio u karantinu zbog koronavirusa. Dugo su gosti odolevali favorizovanoj ekipi Pepa Gvardiole koja se propisno ispromašivala sve do 80. minuta, kad je Bernardo Silva probio bedem ispred gola Martineza posle asistencije Rodrija.

Drugi gol postigao je Gindogan iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 90. minutu.

Građani će ostati na čelu tabele i sutra samo u slučaju da gradsk irival Kunajted večeras ne pobedi ekipu Fulama na gostovanju.

Ukoliko taj meč završi bez pobednika, tri ekipe će biti bodovno izjednačene na čelu tabele, ali će izabranici Pepa Gvardiole biti prvi zbog najbolje gol razlike.