PARTIZAN SLAVIO PROTIV MAČVE: Crno-beli prekinuli seriju od tri meča bez pobede

31. 10. 2020. u 16:23 >> 18:54

FUDBALERI Partizana pobedili su Mačvu sa 2:0 na svom stadionu u 13. kolu Superlige Srbije.

ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ МАЧВЕ: Црно-бели прекинули серију од три меча без победе

Bili su izabranici Aleksandra Stanojevića bolji tim na ovoj utakmici i zasluženo su osvojili sva tri boda.

Crno-beli nisu uspeli da postignu pogodak u prvom poluvremenu, ali imali su u tom periodu meča nekoliko izglednih prilika.

Ipak, do vođstva su došli na samom početka drugog poluvremena. Bibras Natho je bio precizan sa bele tačke. Konačan rezultat postavio je lazar Marković u 70. minutu.

Saša Zdjelar odnosi loptu ispred jednog igrača Mačve/FOTO: N. Paraušić

Mogao je tim iz Beograda da postigne još neki gol, ali odličan na golu Šapčana je bio Miloš Gordić. Imala i mačva dve dobre prilike, no nije uspela da pronađe put do mreže Nemanje Stevanovića.

Inače, u poslednjem trenutku pred ovaj meč Vladimir Stojković je dobio povišenu temperaturu, dok se Žan-Kristof Bajbek povredio tri minuta pre kraja jučerašnjeg treninga i trener Aleksandar Stanojević je pre početka ovog susreta rekao da je moguće da je polusezona za njega gotova.

Partizan je uspeo da prekine seriju od tri meča bez pobede u prvenstvu. Klub iz Humske sada za vodećom Crvenom zvezdom zaostaje šest bodova, a tri za Vojvodinom, s tim da večiti rival ima meč manje.

Mačva je ostala na dnu tabele sa svega pet bodova.

DRUGO POLUVREME: Partizan - Mačva 2:0

90. MINUT - Kraj utakmice!

80. MINUT - Sjajan udarac Ortiza. Tukao je Kolumbijac sa nekih 22 metra, lopta je zamalo otišla iznad prečke.

72. MINUT - Postigao je Zukanović gol za goste, ali je on poništen zbog ofsajda, deluje da je pomoćni sudija doneo ispravnu odluku.

70. MINUT - Duplirao je vođstvo Partizan! lazar Marković je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor i udarcem levom nogom savladao Gordića.

67. MINUT - Umalo izjednačenje. Rezervista Ortiz je uposlio Adamovića, a ovaj je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

65. MINUT - Sjajna prilika za Lazara Markovića. Dobro je šutirao igrač domaćeg tima, no ponovo se istakao odlično Gordić na golu Šapčana.

Filip Holender/FOTO: N. Paraušić

56. MINUT - Ništa posebno se ne dešava na stadionu Partizana nakon vodećeg pogotka koji je postigao Izraelac.

46. MINUT - Bibras Natho je doveo crno-bele do prednosti! Pogodio je na samom početku drugog dela sa bele tačke.

PRVO POLUVEME: Partizan - Mačva 0:0

45. MINUT - Bez golova u Humskoj posle prvih 45 minuta.

44. MINUT - Opet je Natho tukao iz daljine, ali ni sada nije bio precizan.

39. MINUT - Mačva se za sada dobro brani i retko pokušava da zapreti. Ipak, u jednoj situaciji su tražili penal, ali sudija Mitić je odmahnuo rukom i rekao da se igra nastavi.

24. MINUT - Natho je pokušao iz slobodnog udarca. Ipak, šutirao je pravo u golmana gostiju.

19. MINUT - Crno-beli nisu iskoristili još jednu šansu. Oklizao se Ivić i omogućio Pavloviću da dođe u situaciju da matira Gordića, no ovaj to nije uspeo da uradi.

12. MINUT - Nema mnogo uzbuđenja u poslednjih nekoliko minuta. Igra se na polovini Mačve, to je pre početka utakmice bilo i očekivano.

6. MINUT - Moglo je biti opasno po Partizan. Centrirao je jedan igrač gostiju sa leve strane, ali srećom napadač Tripković nije stigao loptu.

3. MINUT - Nova prilika. Ovoga puta je šut Asana zamalo završio pored gola.

2. MINUT - Velika šansa za Partizan na samom početku meča. Probao je Holender, ali je Gordić odlično reagova, a lopta je podogio prečku.