VELIKI USPEH DANACA: Midtjiland u Ligi šampiona, Salcburg lako sa Makabijem, PAOK ostao bez elite (VIDEO)

30. 09. 2020. u 23:19

FUDBALERI Midtjilanda plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u revašu savladali Slaviju iz Praga sa 4:1.

ВЕЛИКИ УСПЕХ ДАНАЦА: Мидтјиланд у Лиги шампиона, Салцбург лако са Макабијем, ПАОК остао без елите (ВИДЕО)

Veliki uspeh je ovo za danski klub, koji se tako domogao elitnog takmičenja.

Nije bilo lako šampionu ove skandinavske zemlje da se plasira u Ligu šampiona s obzirom na to da je tim iz Praga vodio posle prvih 45 minuta sa 0:1.

Midtjiland je uspeo da izjednači u 65. minutu preko Kabe, a onda je u pediodu od 84. do 91. minuta postigao tri gola i tako bacio na kolena Slaviju.

Salcburg je nakon pobede od 1:2 u Tel Avivu slavio i u revanšu, sada sa 3:1.

Golove za domeće su postigli Daka koji se dva puta upisao u strelce i Šobolšai, koji je bio precizan sa bele tačke. Jedini gol za šampiona Izraela postigao je Karzev.

PAOK nije uspeo da nadoknadi minus iz prvog meča - 2:1. Klub iz Soluna je poražen i u drugoj utakmici i to identičnim rezultatom.

Pogodak za domaće postigao je El Kaduri, dok su za goste strelci bili Mihalidis koji je postigao autogol i Kabelja koji je u 78. minutu doneo prolaz u Ligu šampiona ekipi iz Rusije.

Za grčki klub Andrija Živković je odigrao ceo meč, ali krilni napadač neće igrati u elitnom takmičenju, već u Ligi Evrope.