AJNTRAHT LAKO SA HERTOM: Tim iz Frankfurta brojao do tri, povredio se Kostić

25. 09. 2020. u 22:56

FUDBALERI Ajntrahta lako su savladali Hertu sa 3:1 u Berlinu u drugom kolu Bundeslige.

АЈНТРАХТ ЛАКО СА ХЕРТОМ: Тим из Франкфурта бројао до три, повредио се Костић

Problem za goste nastao je u 15. minutu kada je zbog povrede kolena reprezentativac Srvije Filip Kostić bio prinuđen da napusti igru.

Ipak, to nije mnogo poremetilo ekipu iz Frankfurta koji su do vođstva došli u 30. minutu kada je Andre Silva pogodio sa bele tačke.

Samo sedam minuta kasnije Daiči Kamada je centrirao iz slobodnog udarca, a sjajan u skoku je bio Bas Dost i povećao je rezultat na 2:0.

Očekivalo se da će Herta krenuti na sve ili ništa kako bi pokušala da izbegne poraz. Ipak, usledio je novi gol Ajntrahta. Opet se Japanac našao u ulozi asistenta, dok je Sebastijan Rode postigao lep gol udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Uspeo je tim iz Berlina da postigne počasni pogodak. I on je bio delo takođe igrača Ajntrahta - Martina Hinteregera, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Posle ove utakmice Ajntraht ima četiri boda, dok je Herta posle pobede nad Verderom upisala prvi poraz.