KOMPLETIRANA SERIJA A: Specija prvi put u italijanskoj eliti, navijači na ulicama Ligurije (VIDEO)
PLASMANOM Specije među najbolje fudbalske timove Italije kompletirana je Serija A.
foto: EPA
Klub iz Legurije je ovim postigao najbolji rezultat od kada postoji, a navijači su to proslavili kako dolikuje fudbalskim uspesima – na ulicama do poslednjeg atoma snage.
Specija je u prvom meču bila bolja od Frosineonea, koji sa klupe predvodi nekadašnji čuveni fudbaler Aleksandro Nesta (1:0). U revanšu je bila poražena istim rezultatom. Međtuim, plasman u Seriju A izborila je zbog boljeg plasmana u regularnom delu sezone. Bila je treća, iza Beneventa i Krotonea koji su automatski dobili mesto u jačem društvu.
Za navijače Specije ovo je bio trenutak za pamćenje i tek će ih biti jer će im, naredne sezone, u goste dolaziti velikani koje su gledali samo na TV. Na žalost slavlja na stadionu nije bilo zbog mera zaštite usled pandemije virusa korona, ali Italijani su se organizovali i gledali šta se dešava na terenu kroz rešetke, a kada je sudija svirao kraj napravili su i bakljadu. Nisu propustili priliku da slave istorijski uspeh svog kluba na ulicama grada.
Preporučujemo
KORONA NE POPUŠTA: Torino u problemu - tandem zaražen, trio na dodatnim proverama
20. 08. 2020. u 17:05
KORONA MUČI KALjARI: Odložen početak priprema zbog pozitivnih na Kovid-19
19. 08. 2020. u 19:21
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)