PREMIJER LIGA: Rašford i Marsijal režirali novu pobedu Junajteda, Lester bolji od Šefilda

16. 07. 2020. u 23:32

FUDBALERI Mančester junajteda pobedili su na gostovanju Kristal Palas 2:0 u 36. kolu Premijer lige.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Рашфорд и Марсијал режирали нову победу Јунајтеда, Лестер бољи од Шефилда

Golove za “crvene đavole” su postigli Markus Rašford i Entoni Marsijal.

Izabranici Olea Gunara Solskjera odigrali su dobru utakmicu u Londonu i zasluženo su došli do važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Junajted je nastavio da diše za vratom Čelsiju i Lesteru koji se nalaze na treće, odnosno četvrtom mestu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić nije igrao od starta i čim je ušao, u 62. minutu, uneo je svežinu u vezni red "crvenih đavola". Sa druge strane Luka Milivojević odigrao je od prvog do poslednjeg minuta za Palas.

Fudbaleri Lestera ostvarili su važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona, pošto su danas na svom terenu bili bolji od Šefild junajteda sa 2:0.

Lester je poveo u 29. minutu golom Ajosea Peresa, a konačan rezultat postavio je Demaraj Grej u 80. minutu.

Ekipa Lestera zabeležila je 18. pobedu u sezoni i četvrta je na tabeli sa 62 boda, odnosno ima bod manje od Čelsija.

Na drugoj strani, Šefild je na poziciji osam sa 54 boda, bodom manje od Totenhema, odnosno dva manje od Vulverhemptona i mesta koje vodi u Ligu Evropa.

Fudbaleri Evertona i Aston Vile odigrali su nerešeno 1:1. Ezri Konsa je doneo prednost Aston Vili u 72. minutu, a izjednačio je Tio Volkot u 87.

Everton je 11. na tabeli sa 46 bodova, dok je Aston Vila pretposlednja sa 31 osvojenim bodom, odnosno ima tri boda manje od Votforda i Vest Hema koji su u sigurnoj zoni.