Siti lako sa Arsenalom: Meč obeležile gluposti Luiza i tri povrede - DŽaka i Garsija na nosilima izneti sa terena

Beta

17. 06. 2020. u 23:31 >> 00:52

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 3:0, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Сити лако са Арсеналом: Меч обележиле глупости Луиза и три повреде - Џака и Гарсија на носилима изнети са терена

Tanjug/AP

Siti je bio bolji tokom utakmice, ostvario je 19. pobedu u ligi i odložio osvajanje titule Liverpula. "Crveni" su prvi na tabeli sa 82 boda, dok Siti ima 60. Arsenal je deveti na tabeli sa 40 bodova.

Ekipa Pepa Gvardiole povela je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Rahima Sterlinga, posle velike greške Davida Luiza, koji dodao loptu protivničkom igraču. Luiz je u 24. minutu ušao u igru kada je zamenio Pabla Marija.

Brazilac je pogrešio i u nastavku utakmice, pošto je napravio penal u 49. minutu kada je srušio Rijada Mahreza, posle čega je dobio crveni karton. Penal je iskoristio Kevin De Brujne i udvostručio prednost Sitija.

Arsenal je u prvih 25 minuta ostao bez dvojice prvotimaca, pošto su se povredili Mari i Granit Džaka.

U 80. minutu povredio se igrač Sitija Erik Garsija posle sudara sa Edersonom, duže mu se ukazivala pomoć i na nosilima je iznet sa terena. Utakmica je produžena 11 minuta

Konačan rezultat postavio je Fil Foden u 90. minutu.

Takmičenje u Premijer ligi danas je nastavljeno posle 100 dana pauze zbog pandemije korona virusa. U prvom meču Aston Vila i Šefild junajted odigrali su 0:0.