MESI I DALJE PLEŠE: Dok se Brazil muči, Argentina gazi

18. 10. 2023. u 10:52

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je jutros u Limi Peru sa 2:0, u utakmici četvrtog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.

МЕСИ И ДАЉЕ ПЛЕШЕ: Док се Бразил мучи, Аргентина гази

Dvostruki strelac bio je Lionel Mesi, koji je golove postigao u 32. i 42. minutu.

Mesi je odigrao celu utakmicu, nakon što je u poslednjih mesec dana propustio nekoliko mečeva Intera iz Majamija zbog bolova u mišiću.

Aktuelni svetski prvak Argentina je prva na tabeli sa sve četiri pobede i 12 bodova, dok je Peru pretposlednji deveti sa jednim bodom, posle tri uzastopna poraza.

Fudbaleri Brazila izgubili su u Montevideu od Urugvaja sa 0:2 i pretrpeli prvi poraz u 37 utakmica u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Golove su postigli Darvin Nunjes u 42. minutu i Nikolas de la Krus u 77. minutu.

Brazilski fudbaler Nejmar napustio je stadion na štakama zbog povrede levog kolena.

Urugvaj i Brazil imaju po sedam bodova na drugom i trećem mestu na tabeli, koliko ima i četvrtoplasirana Venecuela, koja je pobedila Čile sa 3:0.

U ostalim utakmicama Ekvador i Kolumbija odigrali su nerešeno 0:0, dok je Paragvaj kao domaćin pobedio Boliviju golom Antonija Sanabrije u 69. minutu.

Kolumbija je peta na tabeli sa šest bodova, dok Ekvador ima četiri.

Paragvaj je sedmi sa četiri boda, koliko ima i osmoplasirani Čile, Peru je pretposlednji sa bodom, a poslednje mesto u kvalifikacijama zauzima Bolivija koja nije osvojila nijedan bod.

Svetsko prvenstvo 2026. godine održaće se u SAD, Meksiku i Kanadi i igraće 48 reprezentacija.

Iz južnoameričkih kvalifikacija na Mundijal će se direktno plasirati šest ekipa, dok će sedmoplasirana igrati u baražu.

Kvalifikacije se nastavljaju u novembru.