LIGA ŠAMPIONA RASPAMETILA NAVIJAČE ŠIROM SVETA: Real i Mančester siti priredili spektakl u Madridu

A. I.

09. 05. 2023. u 22:51 >> 20:19

FUDBALERI Reala su u Madridu remizirali sa Mančester sitijem 1:1 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona. Drugi meč na programu je na Etihadu 17. maja. Gol za Real postigao je Vinisijus Žunior u 36. minutu, a konačan rezultat je postavio Kevin de Brujne u 68.

ЛИГА ШАМПИОНА РАСПАМЕТИЛА НАВИЈАЧЕ ШИРОМ СВЕТА: Реал и Манчестер сити приредили спектакл у Мадриду

Tanjug/AP

Gostujući sastav je na početku meča kontrolisao igru, imali su loptu u svom posedu, čak i nekoliko dobrih šansi.

Kevin de Brujne je u devetom mminutu pripretio, Tibo Kurtoa je uhvatio njegov pokušaj bez mnogo problema.

Nastavili su gosti sa inicijativom, te je u 14. minutu Rodri snažno šutirao sa velike udaljenosti, a Belgijanac je sada bio na teškom ispitu, ali je preusmerio loptu u korner.

Velika šansa za domaćina odigrala se u 25. minutu. Napadao je Vinisijus po levoj strani, otvorio mu se prostor, proigrao je Karima Benzemu, a pred usamljenog francuza uklizao je Ruben Dijaš, koji je otklonio opasnost.

Samo 11 minuta kasnije prelepa akcija Reala. Luka Modrić i Eduardo Kamavinga su kobinovali, drugi je proigrao Vinisijusa na ivici šesnaesterca, a Brazilac je snažno raspalio po lopti. Nije uspeo sunarodnik Ederson da ukroti loptu, te je završila u mreži.

Znatno je angažovaniji bio Real u nastavku meča, imali inicijativu. Ipak, probio je u 68. minutu Siti bedem Madirđana i došao do poravnanja rezultata.

Tanjug/AP

Lepu akciju koju je po levoj strani počeo Rodri krunisao je Kevin de Brujne golom. Šutirao je Belgijanac sa pristojne udaljenosti, a Kurtoa je mogao samo da upriliči gol odličnom paradom.

Nije odstupao Real od inicijative, obećavajući napad imali su u 78. minutu domaći. Toni Kros je poslao sjajnu loptu ka Benzemi, a Francuz raspalio glavom po lopti. Ipak, odlične reflekse pokazao je Ederson.

Tanjug/AP

Aurelijen Čunameni je oprobao udarac u 90. minutu, snažno je šutirao sa preko 20 metara, a ponovo se istakao golman Sitija.

Do kraja meča mreže su mirovale, revanš se igra na Etihadu za osam dana.

REAL MADRID - MANČESTER SITI 1:1 (1:0)

(Vinisijus 36' - De Brujne 68')

90' Benzema odlično proigrava Čuamenija, koji sa preko 20 metara snažno šutira, Ederson odličan.

87' Napada Real, pokušava da otključa bravu Sitijevog gola, ali se odlično engleski sastav brani.

Tanjug/AP

78' Toni Kros je proigrao Benzemu, Francuz glavom tukao po lopti, brani Ederson.

68' GOL! Kakav pogodak Kevina de Brujnea! Kamavinga je kansio na blok Belgijancu, dobio je priliku za šut, iskoristio ju je. Kurtoa je pokušao paradom, ali bezuspešno. Na začetku akcije našao se Rodri, koji je prosledio do Gundogana, a on je propustio loptu do strelca gola.

60' Kros je korner poslao na 40 metara od gola, a Valverde je raspalio po lopti, doduše daleko iznad gola.

59' Griliš je zakačio loptu nakon pokušaja Rodriga. Korner za domaćina.

57' Vinisijus je imao odličnu priliku. Imao je dosta prostora, ali je traljavo šutirao, prošla je lopta kraj gola.

Tanjug/AP

46' Počelo je drugo poluvreme u Madridu

45' Kraj prvog poluvremena.

36' GOL! Kakav pogodak Reala! Modrić je dodao do Kamavinge, potom je loptu dobio Vinisijus Žunior koji sa 17 metara precizno matira Edersona!

24' Sada odlična šansa za Real, Vinisijus je poslao loptu do Benzeme, a Ruben Dijaš u presudnom trenutku uklizao je i zaustavio lopu koja je hitala ka usamljenom Francuzu

17' Imao je priliku i Erling Haland, tukao je glavom, ali je to bio lak plen za Kurtou.

14' Rodri je snažno raspalio iz velike udaljenosti, na teškom ispitu bio je Kurtoa - korner.

Tanjug/AP

8' Prvi šut u okvir gola uputio je Siti, Kevin de  Brujne, samo korner.

4' Miran početak meča, za sada inicijativu imaju igrači iz Mančestera.

1' Počela je utakmica napadom gostujućeg sastava.

UOČI MEČA

REAL MADRID - MANČESTER SITI

Stadion: Santjago Bernabeu. Sudija: Artur Soareš Diaš (Portugalija)

REAL MADRID (4-3-3): Kurtoa - Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga - Valverde, Kros, Modrić - Rodrigo, Vinisijus, Benzema

MANČESTER SITI (4-1-4-1): Ederson - Voker, Stons, Dijaš, Akandži - Rodri - Gundogan, De Brujne, Bernardo Silva, Griliš - Haland

Real je aktuelni šampion Evrope, a pre tri dana osvojio je Kup Kralja pošto je savladao Osasunu 2:1. Madridski klub se nalazi na trećem mestu na tabeli La Lige sa 68 bodova.

Mančester siti se nalazi u odličnoj formi, a trenutno je na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 82 boda.

Real i Mančester siti igrali su prošle sezone u polufinalu Lige šampiona. Engleski klub je u prvom polufinalu u Madridu pobedio 4:3, a onda je Real u Mančesteru posle produžetaka slavio sa 3:1 i izborio plasman u finale gde je kasnije nadigrao Liverpul 1:0.

Šef stručnog štaba Reala Karlo Anćeloti je četiri puta u trenerskoj karijeri osvajao trofej Lige šampiona, a menadžer Mančester sitija Pep Gvardila dva puta.

Revanš između Reala i Mančester sitija biće odigran za osam dana u Engleskoj.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“