KAD IGRA TADIĆ, IGRA I AJAKS: Kapiten Srbije zablistao protiv Sparte (VIDEO)
SRPSKI fudbaler Dušan Tadić odlično je otvorio utakmicu protiv Sparte Roterdam u 22. kolu Eredivizije.
FOTO: AP/Tanjug
Kapiten "kopljanika" je najpre u 6. minutu asistenciju Dejvija Klasena pretvorio u pogodak, njegov peti u prvenstvu Holandije.
Potom je u 27. minutu reprezentativac naše zemlje bio u ulozi asistenta, a prednost Ajaksa duplirao je Kenet Tejlor. Ovo je bilo 11. uspešno dodavanje Tadića u šampionatu.
Nastavio je i drugom poluvremenu tamo gde je stao u prvom. On je u 64. minutu bio precizan sa bele tačke.
Konačnih 4:0 za Ajaks postavio je Mohamed Kudus. "Kopljanici" su u usponu forme, pošto im je ovo bio četvrti vezani trijumf u Eredivizi
Podsetimo, klub iz Amsterdama je trenutno drugi na tabeli sa 46 bodova i do kraja sezone ga čeka velika borba za titulu.
BONUS VIDEO: Delije osramotile navijače Rome
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZLATO!! Srbija ima nove evropske šampione!!
Srpski reprezentativci Martin Mačković i Nikolaj Pimenov ostvarili su veliki uspeh na Evropskom prvenstvu u veslanju u Varezeu, pošto su osvojili zlatnu medalju u disciplini muški dubl skul (M2x).
01. 08. 2026. u 12:27 >> 12:27
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)