LEPA UVERTIRA PRED KATAR: Omladinci Srbije trijumfalno započeli pohod na prvenstvo Evrope

17. 11. 2022. u 16:56

OMLADINSKA fudbalska reprezentacija Srbije (U19), igrači rođeni 2004. i mlađi, pobedila je danas u Skoplju selekciju Severne Makedonije sa 2:1, u meču prvog kola Desete grupe prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti održano 2023. na Malti.

ЛЕПА УВЕРТИРА ПРЕД КАТАР: Омладинци Србије тријумфално започели поход на првенство Европе

Oba gola za Srbiju postigao je Marko Lazetić u 35. iz penala i 80. minutu i tako napravio lepu uverituru za svoje kolege iz seniorskog "pogona orlova" koje očekuje Mundijal u Kataru.

Jedini gol za domaćina dao je Šaban Zenku u 86. minutu. U drugom meču prvog kola Desete grupe, Norveška je savladala San Marino sa 2:0.

Srbija će u drugom kolu, 20. novembra, igrati sa San Marinom, a tri dana kasnije naša selekcija će se sastati sa Norveškom. Oba meča počinju u 13 sati.

Plasman u drugi krug kvalifikacija za EP izboriće po dve najbolje plasirane selekcije iz svake od 13 grupa, kao i najbolji trećeplasirani tim.