NIKO NIKAD KAO SRBIN: Bivši fudbaler Zvezde ispisao istoriju MLS-a

30. 05. 2022. u 09:01

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija pobedili su Ostin 4:1 u utakmici MLS lige, a utakmicu je obeležio srpski napadač Dejan Jovević, koji je postigao dva gola i imao dve asistencije.

НИКО НИКАД КАО СРБИН: Бивши фудбалер Звезде исписао историју МЛС-а

Ostin je poveo u 53. minutu preko Fagundeza, a onda je Joveljić ušao u igru u 57. minutu.

Bivši fudbaler Crvene zvezde je u 61. minutu asistirao petom Čičaritu za izjednačenje. Samo tri minuta kasnije Joveljić je postigao gol, a drugi put u listu strelaca upisao se u 88. minutu. Konačan rezultat je postavio Alvarez u 90. minutu i to na asistenciju makazicama srpskog fudbalera, koji je na ovom meču "zaradio" i žuti karton.

Joveljić je postao prvi igrač u istoriji MLS-a koji je ušao sa klupe za rezervne igrače i učestvovao u četiri gola svog tima.

On je ujedno postao prvi fudbaler LA Galaksija još od Majka Megija 2016. godine koji je dao gol i asistenciju nakon ulaska sa klupe.

LA Galaksi se nalaze na petom mestu na tabeli Zapadne konferencije MLS lige.

Joveljić (22) je član američkog kluba od prošle godine, a srpski napadač je na 26 utakmica postigao pet golova.