BRITANSKE VLASTI BEZ MILOSTI: Abramoviču uvedene sankcije, ne može da proda Čelsi
VLASTI Ujedinjenog Kraljevstva najavile su uvođenje sankcija protiv sedam osoba iz Rusije, uključujući i Romana Abramoviča.
FOTO: AP
Abramovičeva imovina biće zamrznuta, biće mu zabranjeno i poslovanje sa firmama i pojedincima na Ostrvu, a biće mu zabranjeno i putovanje u zemlju.
Naime, nakon početka rata u Ukrajini širom sveta su ruskim biznismenima i sportistima uvedene sankcije.
Roman Abramovič je tada odlučio da se povuče sa kormila Čelsija, odnosno da klub proda, a sav novac uplati u fond za žrtve rata.
Ipak, sankcije koje su uvedene protiv prvog čoveka plavaca komplikuju situaciju i njemu sada neće biti omogućeno da proda klub, ali to nije sve.
Takođe, ova odluka povlači i druge konsekvence, pa tako Čelsi neće moći više da prodaje ulaznice za utakmice, tačnije, od sada će samo vlasnici sezonskih karata moći da prisustvuju mečevima "plavaca".
- Imajući u vidu značajan uticaj današnjih sankcija na FK Čelsi i potencijalne efekte svega ovoga, Vlada je ovog jutra izdala dozvolu koja reguliše broj fudbalskih aktivnosgti koje Čelsi može da nastavi. To uključuje i dozvolu klubu da nastavi da igra mečeve, kao i sve ostale aktivnosti, koje će u suštini zaštititi Premijer ligu, širu fudbalsku piramidu, lojalne navijače i ostale klubove. Ova licenca dozvoljava samo akcije kako bi se obezbedilo da osobe pogođene sankcijama ne bi bile u stanju da ih zaobilaze. Licenca će biti i dalje redovno i pažljivo razmatrana i nastavićemo da radimo sa fudbalskim vlastima - stoji u saopštenju Vlade Velike Britanije.
Proteklih dana bilo je dosta govora o tome ko bi mogao da kupi akcije Čelsija, ali sada će ta priča svakako biti stopirana.
Jasno je da u dogledno vreme tako nešto mora da se desi, a jedan od onih koji su zainteresovani da postanu vlasnici je i britanski milijarder Nik Kendi, navijač "plavaca" još od dečačkih dana.
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"
MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.
25. 02. 2026. u 06:27
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)