USPELI IZ 958. POKUŠAJA Podvig Bajerna ulepšao Levandovski majstorijom za špice (VIDEO)

17. 10. 2021. u 17:23

BAJERN je uradio ono što nikada nije.

УСПЕЛИ ИЗ 958. ПОКУШАЈА Подвиг Бајерна улепшао Левандовски мајсторијом за шпице (ВИДЕО)

Minhenski klub je u derbiju osmog kola Bundeslige nokautirao u Leverkuzenu ekipu Bajera sa 1:5 (0:5) a pritom je prvi put u svojoj istoriji na gostovanju u okviru prvenstva imao pet golova prednosti posle 45 minuta igre. Uspeo je to iz 958. pokušaja u elitnom nemačkom društvu.

Zapravo, već do 37. postignuto je tih pet pogodaka, a naročito se istakla bravura koju je izveo Robert Levandovski.

On je u 4. minutu iskoristio dodavanje Upamekana s desne strane da petom savlada golmana Hradeckog:

Šou je usledio od 30. do 37. minuta, kada su se redom u strelce upisivali i Levandovski, i Miler i, u dva navrata, Gnabri.

Grogirani Bajer, trećeplasirani tim Bundeslige, uspeo je ublaži poraz pogotkom Šika u 55. minutu.

Posle ove goleade, Bajern je došao do 19 bodova i sa prvog mesta smenio privremenog lidera, Borusiju Dortmund, koja ima 18, dok je Bajer ostao na 16, koliko je sakupio i Frajburg.