MILE SVILAR PRESREĆAN ZBOG DEBIJA ZA SRBIJU: Ponosan sam, hvala selektoru što mi je dao priliku da igram (VIDEO)

02. 09. 2021. u 16:47

MEČ između Srbije i Katara (4:0) obeležio je debi Mileta Svilara koji je tako upisao prvi nastup za "orlove".

МИЛЕ СВИЛАР ПРЕСРЕЋАН ЗБОГ ДЕБИЈА ЗА СРБИЈУ: Поносан сам, хвала селектору што ми је дао прилику да играм (ВИДЕО)

Golman Benfike je branio u drugom poluvremenu, pošto je u 46. minutu zamenio Predraga Rajkovića, a nije mogao da sakrije sreću zbog toga što je dobio priliku da čuva gol naše reprezentacije na ovoj utakmici.

- Osećam se ponosno. Ponosan sam na sebe, na porodicu i srećan sam. Mnogo sam bio miran, bez stresa, samo sam radio svoj posao - rekao je Svilar.

U igru je ušeo pri rezultatu 2:0. Uspeo je mrežu da ostavi netaknutom. Nije imao puno posla, ali par pokušaja igrača Katara zaustavio je bez problema.

- Najteži rezultat je 2:0, svi se tada malo opuste. Mi nismo, dali smo još dva. Mister mi je rekao da je sve bilo dobro i hvala mu što sam mogao da debitujem.

Njegov otac je čuveni jugoslovenski golman Ratko Svilar, a Mile je otkrio da ga još nije zvao.

- Nije me još zvao, poslao mi je poruku sa rečima: "Bravo". - zaključio je 22-godišnji čuvar mreže.

Podsetimo, Srbija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo koje se 2022. godine održava u Kataru igra najpre protiv Luksemburga u Beogradu 4. septembra, dok je za 7. septembrar zakazan duel sa Irskom u gostima.