SALAH REKORDOM "ČESTITAO" NORIČU POVRATAK U ELITU: Egipćanin uradio nešto što niko nije do sada u Premijer ligi!

14. 08. 2021. u 20:42

FUDBALERI Liverpula savladali su Norič sa 3:0 na otvaranju nove sezone, a meč je obeležio Muhamed Salah.

САЛАХ РЕКОРДОМ ЧЕСТИТАО НОРИЧУ ПОВРАТАК У ЕЛИТУ: Египћанин урадио нешто што нико није до сада у Премијер лиги!

Egipćanin je dva puta asistirao, a onda i zatresao mrežu Krula, čime je oborio rekord Premijer lige.

Salahu je ovo peta uzastopna godina u kojoj postiže pogodak u prvoj utakmici sezone, što nikada nikome nije pošlo za rukom u istoriji Premijer lige.

Norič je nastavio tamo gde je stao pre dve sezone, kada su izabranici Danijela Farkea prilično lako eliminisani iz elitnog takmičenja, pa, iako su prošle sezone bili dominantni u Čempionšipu, "kanarincima" predstoji grčevita borba za opstanak.

Žota je zatresao mrežu Noriča u 26. minutu, posle, čini se, nenamerne asistencije Salaha, ali je dodavanje za Firmina u 65. minutu bilo namerno i precizno, pa se Brazilac upisao na semafor samo četiri minuta pošto je zamenio strelca prvog gola.

Salah je konačan rezultat postavio u 74. minutu, a domaći su najbolju šansu propustili u završnici meča, kada je priliku da se istakne dobio golman "crvenih" Alison.