KRAH ČUKARIČKOG U STOKHOLMU: Hamarbi demolirao "brđane" za plasman u plej-of LK

A. Ilić

12. 08. 2021. u 20:40 >> 20:40

ČUKARIČKI je eliminisan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

КРАХ ЧУКАРИЧКОГ У СТОКХОЛМУ: Хамарби демолирао брђане за пласман у плеј-оф ЛК

Imali su prednog 3:1 iz prvog meča Beograđani, a to im nije dovoljno bilo da slave večeras.

Poraženi su crno-beli ubedljivim rezultatom 5:1, a više od poraza brine bleda igra koju su pružili u revanšu odigranom u Stokholmu.

Pritiskali su od prvog sudijskog zvižduka igrači Hamarbija. Do vođstva su došli već u 12. minutu kada je mrežu zatresao Džease. Petnaest minuta kasnije Selmani je uvećao prednost na 2:0, a činilo se da Čuka samo čeka kraj poluvremena.

Ipak, pred kraj poluvremena još jedan šok. Paulsen je anulirao prednost Čukaričkog.

Ipak, nadu Čukaričkom u 66. minutu dao je Ibrahima Ndiaje, a samo dva minuta kasnije sve je bilo gotovo. Svedberg je u 66. minutu povisio na 4:1, a potom u 72. minutu pitanje prolaska dalje rešio je Selmani drugim golom.

Hamarbi - Čukarički 5:1 (3:0)/6:4/

(Džeaze 12', Selmani 27', 72' Paulsen 44', Svedberg 66'- Ndiaje 64')

Hamarbi (3-4-3): Osted - Fenger, Paulsen, Fjoluson - Rodić (Sandberg od 85'), Andersen, Bojanić, Džeaze - Amo, Selmani, Ludvigson.

Čukarički (4-2-3-1): Petrović - Tanasijević, Drezgić, Šapić, Roganović - Docić, Kovač - Janković, Kajević (Čolović od 53'), Ndijae - Jovanović.

DRUGO POLUVREME

90. MINUT - Meč je produžen četiri minuta.

81. MINUT - Nema više Čukarički šta da izgubi. Đorđević je krenuo ofanzivno, a ipak, nedostaje Čuki završnica.

80. MINUT - Čolović je šutirao odbranili su se igrači Hamarbija. Neko od defanzivaca je skinuo loptu sa gol linije.

78. MINUT - Svedberg odlično pronalazi Amoa, a on tuče glavom pokraj gola. Srećom po Čukarički njemu nije danas bio dan, inače upitno je koji bi rezultat bio.

72. MINUT - GOL HAMARBI - Odlična akcija Čuke Džeaze odlično proigrava Selmanija koji u padu trese mrežu.

66. MINUT - GOL HAMARBI - Svendberg pogađa za 4:1, bez bloka, bez ičega od strane igrača Čukaričkog.

64. MINUT - GOL ČUKARIČKI! Fantastična akcija donela je gol nade Čukaričkom. Docić je centrirao, prolazi lopta kroz šesnaesterac, dolazi do Ibrahima Endiajea, a on uspeva da zatrese mrežu.

63. MINUT - Nova šansa za Hamarbi, Amo se našao u izglednoj prilici, po četvrti pu promašuje gol!

56. MINUT - Nakon prekida stiže oštra lopta u šesnaesterac Čukaričkog, sreća po goste, prečka.

54. MINUT - Kombinovali su Janković i Endiaje, preterali su u tome, na kraju ništa od opasnosti po gol rivala.

52. MINUT - Oslobađa se čukarički pritiska na početku drugog poluvremena.

48. MINUT - Jovanović je pokušao po levoj strani da pripreti, samo korner za Čukarički.

PRVO POLUVREME

45+4. MINUT - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. MINUT - ŠANSA HAMARBI - Džeaze je bio blizu lopte u petercu, malo je falilo da pošalje tu loptu u gol Čuke.

44. MINUT - GOL HAMARBI - Paulsen sam na petercu, niko nije ni pokušao da ga ometa, domaći tim ima rezultat koji ga vodi dalje.

38. MINUT - ŠANSA ČUKARIČKI - Janković je oprobao udarac, šutirao je kraj stative Osteda.

36. MINUT - Ređaju se prilike kao na traci. Šutirao je sada Bojanić, bio je zamalo neprecizan.

28. MINUT -  ŠANSA HAMARBI - Đorđe Petrović sada izlazi kao pobednik protiv Selmanija.

27. MINUT - GOL HAMARBI! Odmah sa druge strane koriste priliku domaći. Selmani je završio lepu akciju Hamarbija. Prednost srpskog predstavnika je anulirana.

24. MINUT - ŠANSA ČUKARIČKI -  Roganović šalje odličnu loptu u peterac, usamljen je bio Ndiaje, međutim, šutira preko gola.

23. MINUT -  Šapić se nakon kornera našao u prilici. Docić je oštro ubacio loptu, a Stefan Šapić jako je udario u stativu. Odbranili su se Šveđani.

20. MINUT - PRILIKA HAMARBI - Amo ponovo "tuče" po lopti, a krajnjim naporom njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio je Petrović.

17. MINUT - Prva prilika za Čukarički. Pokušao je Đorđe Jovnaović, ali je njegov udarac bio jako neprecizan, odlazi lopta visoko preko prečke Osteda.

12. MINUT - GOL HAMARBI - Čukarički se u potpunosti povukao, moraju da se probude igrači srpskog predstavnika. Amo je oduzeo loptu pred šesnaestercem Čukaričkog, ubacio u srce kaznenog prostora gde je potpuno sam bio Džeaze. Imao je lak posao da pošalje loptu u nebranjeni deo mreže Petrovića.

10. MINUT - Čukarički je sateran u svoj šesnaesterac, ponovo je pretio Amo, daleko preko gola odlazi lopta.

6. MINUT - Darijan Bojanić je šutirao sa vrha peterca, sreća po "brđane" prebacio je gol.

5. MINUT - Visok tempo igre na startu meča. Amo je pokušao po desnoj strani po drugi put od početka meča lopta prolazi kroz peterac Čukaričkog, nikoga unutra nije bilo da kazni inertnu odbranu gostiju.

3. MINUT - Čukarički se otresao početnog pritiska, Aleksa Janković preti po levoj strani, dobra reakcija odbrane u srcu šesnaesterca.

2. MINUT - U uvodu meča pritiska Hamarbi, potpunu inicijativu ima domaći sastav.

1. MINUT - Počela je utakmica.