ZVEZDA SLAVILA PROTIV SPARTAKA: Defanziva brine pred Šerif!

A. Ilić

31. 07. 2021. u 18:19 >> 20:54

CRVENA zvezda slavila je sa 3:1 na gostovanju Spartaku u 3. kolu Superlige Srbije.

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ СПАРТАКА: Дефанзива брине пред Шериф!

Duel u Subotici počeo je dobro po goste, već u 4. minutu, iz prve šanse Mirko Ivanić koristi dobro proigravanje. Rodić i Katai su dobro kombinovali, a vezista pronalazi Ivanića na 16 metara. Dujmović je bio nemoćan.

Usledio je šok za goste u 27. minutu. Spartak je uspeo da uputi kvalitetan centaršut po levoj strani preko Srećkovića, a u maniru najboljih centarfora volejem Radovan Pankov šalje loptu u mrežu Godrića. Nije bilo nikoga od domaćih igrača oko Pankova.

Nakon kornera u 40. minutu Ivanić je pronašao El Fardu Bena, a on uspeva da zatrese mrežu. Nakon pregleda VAR snimka Aleksandar Živković potvrdio je pogodak Bena za 2:1.

Imala je Zvezda dosta sreće u 64. minutu. Umalo je korner domaćina Krstičić poslao u gol. Gajić je bio na gol liniji, te otklanja opasnost.

Mogla je Zvezda da uveća prednost i u 88. minutu. Katai pogađa stativu, a onda Krstović odbitak sa sedam metara šalje loptu preko gola.

Iskupio se Krstović dva minuta kasnije. Petom ga je proigrao Katai. On šalje loptu u gol domaćina.

SPARTAK - CRVENA ZVEZDA 1:3

( Pankov 27' ag - Ivanić 4', Ben 40, Krstović 90)

SUDIJA: Aleksandar Živković.

SPARTAK (4-2-3-1): Dujmović - Dunđerski, Ivančević, Bogićević, Milošević - Maričić, Šimura - Bjelović (Todorovski od 61'), Tufegdžić, Srećković - Hrstić.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Godrić - Gajić, Pankov, Babić (Dragović od 65'), Rodić (Gobeljić od 75') - Krstičić, Kanga (Srnić od 66') - Ben (Falko od 66'), Ivanić, Katai - Dioni (Krstović od 46).

DRUGO POLUVREME

KRAJ MEČA

90. MINUT - GOL CRVENA ZVEZDA  Katai se poigravao. Petom je poslao do Krstovića, a on trese mrežu.

88. MINUT - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Katai pogađa stativu, a onda Krstović odbitak sa sedam metara šalje loptu preko gola.

75. MINUT - Krstičić je povukao kontru, spustio loptu za Felipea Falka, a Italijan pogađa Srećkovića u glavu.

73. MINUT - Katai je uposlio Falka na ivici šesnaesterca, a Dujmović paradom skida siguran gol.

64. MINUT - VELIKA SREĆA ZA ZVEZDU! Gajić je bio na gol liniji, umalo je korner domaćina Krstičić poslao u gol.

62. MINUT - Katai na prvu šalje loptu u peterac, za sekund kasni Krstović.

58. MINUT - Odgovara Spartak. Lepo kombinuju domaći, Tufegdžić završava napad udarcem, a Gordić hvata loptu.

55. MINUT - Krstović šalje do Kange, šutira Gabonac a lopta prolazi kraj gola.

50. MINUT - Pokušao je Krstović atraktivno petom, uspeo je da je zakači posle dodavanja Kataija, ali lopta ide pored stative. Prethodno je Kanga sjajno promenio stranu perfektnim dubinskim pasom za Kataija.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - KRAJ PRVOG POLVUREMENA

40. MINUT - VAR POTVRDIO BENOV GOL

39. MINUT - Ivančić uklanja opasnost na pretnju Kataija, Magiko odlično kombinuje sa Ivanićem. Nakon kornera je Ben zatresao mrežu, a Kangino dodavanje El Fardu Ben šalje u mrežu. Čekala se VAR provera, kako bi Aleksandar Živković doneo konačnu odluku.

35. MINUT - Bjelović se našao u prilici u petercu Zvezde, a Miloš Gordić dobro reaguje.

32. MINUT - Osokolili su se domaći igrači. Gordić je boksovao loptu, a Tufegdžić je iz velike udaljenosti šutirao, odbila se lopta od nekog igrača Spartaka i završila u gol autu.

27. MINUT  - AUTOGOL RADOVANA PANKOVA - Spartak je uspeo da uputi kvalitetan centaršut po levoj strani preko Srećkovića, a u maniru najboljih centarfora volejem Radovan Pankov šalje loptu u mrežu Godrića. Nije bilo nikoga od domaćih igrača oko Pankova.

18. MINUT - Gajić je dobro centrirao iz teške pozicije. Dobro se pozicionirao Mirko Ivanić, a malo je nedostajalo da upiše novi gol.

14. MINUT - Pritiska Zvezda, Katai je prošao po levoj strani, pokušao da proigra Bena, a Dunđerski otklanja opasnost.

10. MINUT - Zapretio je Ristić u šesnaestercu Zvezde, lopta mu beži van granica igrališta.

4. MINUT - GOL CRVENA ZVEZDA - Pogrešio je Radovan Pankov, lopta završava u šesnaesteru Gordića koji istrčava i otklanja opasnost. Sa druge strane kombinuju Katai i Rodić, na kraju akciju golom kruniše Mirko Ivanić udarcem sa sedamnaest metara.

4. MINUT - Početak duela protiče u igri između dva šesnaesterca.

1. MINUT - Utakmica je počela