PROVOKACIJA NAVIJAČA CRVENE ZVEZDE: Vruća uvertira derbija "Doš’o je i taj dan"

25. 05. 2021. u 17:59

FUDBALERI Crvene zvezde i Partizana od 19 časova igraju finale Kupa Srbije, a navijači crveno-belih spremili su koreografiju posvećenu rivalu.

ПРОВОКАЦИЈА НАВИЈАЧА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Врућа увертира дербија  Дош’о је и тај дан

Na stadionu „Rajko Mitić“, Zvezda će probati da posle 14 godina osvoji duplu krunu i u istoj sezoni osvoji i titulu i trofej Kupa.

„Doš’o je i taj dan“, piše na transparentu „delija“, što je deo stihova provokativne pesme u kojoj je nastavak „umro je Partizan, umro je umro, umro je on, neće biti šampion“.

Ovi stihovi su ispisani pod likom Zvezdana Zvezdanića, lika iz stripova i Zvezdine revije, koji drži dve krune, jednu na glavi, drugu u ruci.

U najmasovnijem srpskom fudbalskom takmičenju, aktuelni prvak Srbije nije pobedio od 2012. godine kada je u Kruševcu sa 2:0 savladao Borac.

Partizan je pobeđivao čak četiri puta zaredom do prošle godine kada je Vojvodina pobedila upravo crno-bele za trofej.

Crno-beli su duplu krunu uzeli poslednji put 2017. godine kada ih je predvodio Marko Nikolić.