FEDERALNI MEDIJI KRŠE OSNOVNE POSTULATE NOVINARSTVA: MUP Republike Srpske raskrinkao lažne tvrdnje o pretresu na podrčju Rajlovca
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Republike Srpske i Ministarstvo odbrane u Savetu ministara BiH demantovali su danas tvrdnje federalnih medija da su pripadnici MUP Srpske vršili bilo kakve pretrese na području Rajlovca, kod Sarajeva, niti su, ističu, pripadnici Žandarmerije bili angažovani na hapšenju pripadnika Oružanih snaga u kasarni na toj lokaciji.
Foto: MUP RS
Iz MUP-a Srpske ističu da se radi o lažnim vestima.
- Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske poziva medije koji su objavili ove netačne informacije da poštuju novinarski kodeks, da istinito i objektivno informišu građane, što je i osnovni postulat novinarstva, kao i da u skladu sa tim principom objave ovaj demanti - navodi se u saopštenju MUP-a RS.
Iz Ministarstva odbrane u Savetu ministara saopštili su da je saradnja sa MUP-om Republike Srpske korektna i profesionalna, te da nije bilo nikakvog pokušaja kršenja procedura i propisa, a pogotovu nasilnih ulazaka na lokaciju kasarne Rajlovac.
Navode da je u kontaktu predstavnika Vojne policije i Oružanih snaga i odgovornih u Policijskoj stanici Vlasenica dogovoreno da patrola civilne policije dođe u kasarnu Rajlovac da prilože dokaze u vezi sa pripadnikom Oružanih snaga čiji su inicijali A.Č., zbog osnovane sumnje da je počinio teško razbojništvo na području Zvornika.
Napominju i da se pomenuti pripadnik Oružanih snaga danas dobrovoljno javio u Policijsku stanicu Vlasenica radi davanja izjave na pomenute okolnosti.
Preporučujemo
VEŽBA MUP RS NA JAHORINI NIJE PROVOKACIJA: Nepotrebno nadletanje aviona Eufora
22. 10. 2021. u 14:27
EPILOG AKCIJE PROTIV AUTO-MAFIJE: Otkriveno devet ukradenih vozila
21. 10. 2021. u 14:55
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)