KREĆU SE MOĆNE RUSKE TRUPE: Pentagon se oglasio zbog situacije na granici sa Ukrajinom
PENTAGON pažljivo prati kretanje ruskih trupa na granici sa Ukrajinom, saopštio je portparol Pentagona Džon Kirbi.
Ruski tenkovi
- Vidimo da se neke ruske snage povlače sa granice sa Ukrajinom. Pažljivo ćemo to pratiti - rekao je Kirbi.
On je dodao da je još uvek rano davati ocenu ovim procesima.
Portparol Stejt departmenta Džen Psaki saopštila je da SAD nastavljaju rad sa evropskim kolegama u cilju sprečavanja eskalacije napetosti i gomilanja vojnih trupa na granici sa Ukrajinom.
Ona je dodala da je Vašington zainteresovan za sniženje napetosti u odnosima sa Rusijom, ali će nastaviti da govori o zabrinutosti i biće preduzimane potrebne mere.
Ranije je ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu dao ukaz da se vojska koja je učestvovala u vežbama na jugu zemlje, vrati u svoje stalne baze do 1. maja. U manevrima koji su se odvijali na Krimu učestvovalo je više od 10.000 vojnika, 1.200 jedinica naoružanja i vojne tehnike, kao i 40 ratnih brodova.
(Sputnjik)
Preporučujemo
VAŽAN POZIV: Zberbanka pozvala sve klijente da ostave mejl, a ovo je razlog
26. 04. 2021. u 21:30
STRAH OD ZBLIŽAVANjA RUSIJE I KINE: To ne smemo dozvoliti, tvrdi šef nemačke diplomatije
26. 04. 2021. u 21:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (1)