VOJNA SARADNJA SAD I SRBIJE: Načelnik GŠ general Mojsilović razgovarao sa zamenikom pomoćnika sekretara odbrane SAD Lorom Kuper
NAČELNIK Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović razgovarao je putem video-konferencijske veze sa zamenikom pomoćnika sekretara odbrane Sjedinjenih Američkih Država za Rusiju, Ukrajinu i Evroaziju Lorom Kuper.
Foto Tanjug
Tokom razgovora, bilo je reči o bilateralnoj vojnoj saradnji, sa težištem na realizaciji zajedničkih vežbi, zatim o mogućoj nabavci savremenog naoružanja i vojne opreme za Vojsku Srbije iz SAD i saradnji u oblasti obuke i opremanja jedinica za učešće u mirovnim operacijama.
Uz ocenu da je saradnja Vojske Srbije i Oružanih snaga SAD, koja se do sada uglavnom zasnivala na realizaciji zajedničkih aktivnosti iz oblasti obuke i vežbi, veoma uspešna i raznovrsna, zaključeno je da prioritet treba da budu konkretni oblici saradnje, koji imaju jasno vidljiv doprinos u razvoju operativnih sposobnosti. U tom smislu je posebno istaknut značaj predstojeće zajedničke vežbe padobranskih jedinica, koja će biti realizovana ove godine na teritoriji Republike Srbije.
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)