ZAPADNO LICEMERJE: Razorili Siriju u krvi, sad joj SAD i EU obećavaju pare
EU i Sjedinjene Američke Države obećale su danas da će uputiti pomoć u iznosu od 1,2 milijarde dolara ratom razorenoj Siriji.
Foto: EPA
Pomoć je izdvojena na virtuelnom skupu, a jedan od organizarora su bile Ujedinjene nacije.
Na skupu je učestvovalo desetine zemalja i međunarodnih organizacija, pa će ukupan iznos obećane pomoći biti poznat večeras.
UN i druge humanitarne grupe tražile su više od četiri milijarde dolara za pomoć Siriji na ovogodišnjoj konferenciji, što je najveći iznos do sada.
Za skoro šest miliona sirijskih izbeglica koje su pobegle iz domovine traži se dodatnih 5,8 milijardi dolara.
Šef diplomatije EU Žozep Borelj izjavio je da je evropski blok izdvojio za Siriju 560 miliona evra, isto kao i prethodne godine.
Američka ambasadorka u Ujedinjenim nacijama Linda Tomas-Grinfild rekla je da će SAD pomoći da više od 596 miliona dolara.
Stejt department je saopštio da će pomoć koristiti ljudima u Siriji i izbeglicama u susednoj Turskoj, Libanu, Jordanu, Iraku i Egiptu.
Preporučujemo
RUSIJA UPOZORAVA - STIŽE JOŠ MIGRANATA: Evropo, preti novi veliki izbeglički talas
30. 03. 2021. u 18:42
AMERIKA POKRENULA NOVI TIP RATA PROTIV RUSIJE: Moskva ima pobedničku strategiju - napad!
30. 03. 2021. u 18:15
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (1)