OD JANUARA 2021: Rusija najavila kovid-pasoše
STANOVNICI Rusije koji su se vakcinisali protiv virusa korona, od januara 2021. godine automatski će moći da dobiju pasoš koji to potvrđuje na sajtu državnih usluga ("Gosuslug"), saopštio je ministar zdravlja Rusije Mihail Muraško.
Foto: EPA
Planirano je da u januaru na sajtu državnih usluga bude dostupna mogućnost da se, između ostalog, automatski dobije i pasoš vakcinisane osobe ulaskom u lični nalog, rekao je Muraško na sastanku prezidijuma koordinacionog saveta pri vladi za borbu protiv virusa korona.
On je, prenosi Sputnjik, takođe saopštio da se 80 odsto od ukupnog broja zaraženih koronom u Rusiji, odnosno oko 900.000 ljudi, leči kod kuće.
Muraško je istakao da se poslednjih dana primećuje pozitivna dinamika.
Broj obolelih se smanjio za četiri odsto, precizirao je.
U Rusiji je danas zabeležena još 27.002 slučaja virusa korona.
Od početka pandemije u Rusiji je otkriveno 3.105.037 slučaja infekcije kovid 19.
Preporučujemo
OBOLELO JOŠ 96 KRUŠEVLjANA: U Rasinskom okrugu 150 novozaraženih koronom
29. 12. 2020. u 15:39
OGLASILI SE IZ UKC RS: Evo kakvo je trenutno zdravstveno stanje Milorada Dodika
29. 12. 2020. u 11:40
TIODOROVIĆ UPOZORAVA: Umrla nam je devojka rođena 1993. godine. Zar to nije strašno?
29. 12. 2020. u 09:54
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)