PUTIN ME NIJE ZVAO U MOSKVU: Predsednik Azerbejdžana Alijev otkrio da li će biti sastanka sa premijerom Jermenije

Новости онлине

22. 10. 2020. u 13:44

PREDSEDNIK Azerbejdžana Ilham Alijev kaže da nije dobio poziv od ruskog kolege Vladimira Putina da poseti Moskvu radi diskusije oko situacije u Nagorno-Karabahu.

ПУТИН МЕ НИЈЕ ЗВАО У МОСКВУ: Председник Азербејџана Алијев открио да ли ће бити састанка са премијером Јерменије

Foto: Azerbaijani Presidential Press Office via AP

Predsednik Azerbejdžana u intervjuu japanskom listu „Nikkei“ nije isključio mogućnost sastanka sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom u Moskvi.

- Takvih sastanaka je bilo ranije. Sve zavisi od agende. Na žalost, perspektive mirnog rešavanja konflikta sa sadašnjom vladom Jermenije su vrlo daleke - rekao je Alijev.

Međutim, on je naveo da od ruskog predsednika do sada dobio poziv da poseti Moskvu povodom situacije u Karabahu.

- Više puta sam bio u poseti Moskvi na poziv predsednika Putina. Čak nekoliko puta godišnje. Kontakti na visokom nivou su uobičajena praksa između država-partnera i suseda. Predsednik Putin je takođe više puta posetio Azerbejdžan - rekao je Alijev.

On je odbacio održavanje referenduma o statusu Karabaha, ali smatra mogućim davanje kulturne autonomije Jermenima, u sastavu Azerbejdžana.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

KARLEUŠA OTKRILA CECI ISTINU O SNAJI: Nije ostala ravnodušna na reči o Veljku i Bogdani