TRIDESET HILJADA ZARAŽENIH I VIKENDOM: Korona ne posustaje u Francuskoj, preminulo 85 pacijenata
IAKO je prošao vikend, kada se po pravilu testira manje ljudi, u Francuakoj je u nedelju opet zabeleženo blizu trideset hiljada ljudi. Za jedan dan inficiralo se čak 29.837 osoba.
Foto: AP
Procenat inficiranih u odnosu na testirane iznosi 13,2 odsto, a i svi ostali parametri su u porastu.
U bolnicama je na lečenju od korona virusa 10.897 ljudi, dok je na respiratoru 1.939 pacijenata.
Za 24 sata premulo je 85 hospitalizovanih bolesnika.
U deset francuskih gradova, među kojima je i Pariz, sa blizu 20 miliona stanovnika, tek je drugi dan na snazi policijski čas od 21 do 6 sati, a vlasti očekuju da će ova mera vremenom smanjiti broj zaraženih i ublažiti pritisak na bolnice.
U zemlji je do sada registrovano ukupno 897.034 obolelih od kovida, a preminulo je 33.477.
Devedeset odsto umrlih stariji silu od 65 godina.
Preporučujemo
TRAJAĆE 30 DANA: Vlada Slovenije zvanično proglasila epidemiju korona virusa
18. 10. 2020. u 23:23
MINISTAR ZDRAVLjA BEROŠ: traži dodatne kapacitete za testiranje na korona virus
18. 10. 2020. u 18:59
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)