KREMLJ "OTPISAO" EVROPLJANE: NJihovo učešće u dijalogu o Ukrajini nije neophodno

RUSIJA ne smatra učešće evropskih zemalja u pregovaračkom procesu o Ukrajini neophodnim, izjavio je portparol Kremlj Dmitrij Peskov.

КРЕМЉ ОТПИСАО ЕВРОПЉАНЕ: Њихово учешће у дијалогу о Украјини није неопходно

Foto Tanjug

- Znate da je bilo signala od Evropljana da žele da zauzmu svoje mesto za pregovaračkim stolom o rešavanju ukrajinskog sukoba, što mi ne smatramo neophodnim niti svrsishodnim - rekao je Peskov novinarima.

Prema njegovim rečima, Moskva nije dobila nikakve signale od Evropljana da žele da se uključe u dijalog u okviru energetske saradnje.

Ranije je američki predsednik Donald Tramp naveo da je razočaran Starmerom zbog nedostatka podrške Londona vojnoj operaciji u Iranu i prokomentarisao da "nije on Čerčil". 

Na pitanje novinara da prokomentariše izjavu, Peskov je naveo da može da se složi sa njom.

- Da, u ovom slučaju, verovatno možemo da konstatujemo i da se složimo da Starmer nije Čerčil, a Makron nije De Gol. I lista bi mogla da se nastavi poprilično dugo. To je zaista politička realnost u kojima živimo - rekao je Peskov.

Pregovori Rusije, Sjedinjenih Država i Ukrajine održani su u Ženevi 17. i 18. februara. Šef ruske delegacije, Vladimir Medinski, opisao je razgovore kao teške, ali poslovne i dodao da se uskoro očekuje novi sastanak.

(RT Balkan)

BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine